Miegas

Kaip saugiai miegoti su žindomu kūdikiu

Paskelbė rima - 2017, Lapkritis 2 - 14:54

Žindymas naktimis yra vienas iš būdų mamai pailsėti daugiau, vien dėl šios priežasties miegojimas su žindomu kūdikiu yra patrauklus. Taip pat mamos kūnas atsiliepdamas į kūdikio žindimą išskiria hormonus, kurie skatina mamą atsipalaiduoti ir apsnūsti. Todėl net ir neplanuojant žindyti ir miegoti kartu su kūdikiu žindančiai mamai rekomenduojama pasitikrinti savo miego vietą ir ją įsirengti taip, kad būtų saugu užmigti su žindomu kūdikiu, jeigu netyčiomis taip nutiktų.

Visų pirma reikia atkreipti dėmesį į fizinį saugumą:

Žindymo nauda, stresas, depresija ir miegas

Paskelbė rima - 2016, Kovas 6 - 12:48

Žindymas odos kontakte mažina depresiją mamaiRašyti apie mamos pieno naudą tikriausiai yra viena iš nedėkingiausių temų. Visai neseniai viena mama mamų gupėje paklausė ar yra naudos iš to mažo jos pieno kiekio, kurį ji gali sumaitinti savo kūdikiui. Kai atsakiau, kad net ir mažas kiekis yra naudingas, kita mama man atsakė, kad “kad apie pieno naudą ginčytis niekas nė neketina ir visos apie jo naudą žino.

Kūdikių miegas. Patirtis

Paskelbė rima - 2016, Sausis 26 - 15:17

Dvynukų migdymas, sakyčiau, antras pagal sunkumą dvynukų auginimo iššūkis daugeliui šeimų, nes padėti užmigti vienam kūdikiui yra daug lengviau, nei dviem. Vienam gali duoti tai, ko jam reikia, net jei tai būtų nešiojimas visą laiką ar žindymas kiaurą naktį, kad tik mažylis miegotų. Dvynukai – tai du kūdikiai, kuriems visiškai nesvarbu, kad mama yra viena (jeigu reikia miegoti su krūtimi burnoje), ir jokių prašymų tyliai palaukti, kol vienas užmigs prieš imantis migdyti kito.

Miega su krūtimi burnoje

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 22 - 22:59

Kūdikis žinda krūtįVienoms mamoms lengviau, kitoms sunkiau, bet pagaliau pavyksta kūdikėliui įduoti krūtį ir jį pažindyti. O tada pavalgęs mažylis turėtų paleisti krūtį pats, tačiau dalis kūdikių dažniausiai, o tikriausiai visi žindomi kūdikiai bent kartą yra užmigę su krūtimi burnoje nė neketindami jos paleisti. O mamos iš patirties žino, kad ištraukus krūtį negiliai įmigusiam kūdikiui iš burnytės, jis gali tuoj pat atsibusti ir vėl pareikalauti krūties. Ką daryti?

Temperamentas, žindymas ir miegas: prisitaikymas

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 19 - 23:24

Pradžia | Aktyvumas | Ritmiškumas | Pradinė reakcija | Prisitaikymas | Intensyvumas |  Nuotaika |Išblaškomumas | Aatkaklumas ir dėmesio sutelkimo trukmė | Jautrumas

Prisitaikymas

Ši temperamento savybė matuoja kiek daug laiko reikia kūdikiui ar vaikui prisitaikyti prie pokyčių. Ji yra tam tikra prasme priešinga pradinei reakcijai. Vaikas, kuris lengvai prisitaiko, gali lengvai priimti naują tvarką, tuo tarpu vaikas, kuriam prisitaikyti sunku, užtrunka ilgai, kol susitaiko su pokyčiais.

Prisitaikymo įtaka žindymui

Lengvas prisitaikymas gali reikšti, kad kūdikis gali nesunkiai prisitaikyti žįsti krūtį, valgyti iš buteliuko, čiulpti čiulptuką ar žįsti naudojant antspenį. Kartais atrodo, kad tokiam vaikui nė motais, kas kažkas pasikeitė. Tokių vaikų mamoms yra lengva keisti maitinimo būdą, pvz., pradėti žindyti su antspeniu, o po kurio laiko grįžti prie krūties. Retkarčiais pamaitinti iš buteliuko ir tai neturės įtakos žindymui. Toks kūdikis gali žįsti veceik bet kur ir beveik bet kokioje padėtyje ir mamai su tokiu kūdikiu lengva išeiti iš namų ir nesukti galvos dėl žindymo.

Iliustruotas kūdikio būsenų vadovas: būsenų kaita

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 17 - 16:46

Dauguma kūdikiui sugeba sklandžiai judėti iš vienos būsenos į kitą, retkarčiais peršokdami vieną kurią nors būseną. Kai kuriems kūdikiams būsenas keisti sunku ir kartais gatrodo, kad jie gyvena tik dviejose būsenose: arba miega, arba verkia. Tokiems kūdikiams reikia daug daugiau tėvų pagalbos mokantis keisti savo būsenas. Tėvams tokie kūdikiai kelia didesnis iššūkis, nei sklandžiai judantys būsenų spektru. Tokiems kūdikiams reikalinga tėvų pagalba pereiti iš miego į mieguistumo, ramaus ir aktyvaus budrumo stadijas, o vėliau iš verkimo į mieguistumą ir miegą.

Iliustruotas kūdikio būsenų vadovas: verkimas

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 17 - 16:42


Kūdikis yra verkimo būsenoje, jeigu jis verkia ilgiau nei 15 sekundžių. Ši būsena kelia daugiausiai nerimo mamai ar tėčiui, nes jūsų instinktyvi reakcija yra nerimas ir pavojus kartu su noru kuo greičiau padėti kūdikiui nusiraminti. Ypatingai jautriai į ilgai besitęsiančią verkimo būseną reaguoja žindančios mamos.