Pati pradžia

Dešimt mamos žingsnelių sėkmingo žindymo link (net jeigu jūsų ligoninė nėra ar nebesielgia kaip palanki naujagimiams)

Paskelbė rima - 2021, Spalis 23 - 18:11
  1. Naujagimis odos kontakte - zindymas.ltKodėl krūtis geriausia? Išsiaiškinkite, kodėl žindymas yra geriausias pasirinkimas kūdikiui ir kokias problemas gali sukelti maitinimas motinos pieno pakaitalais (mišiniais). Skaitykite knygas apie žindymą, pasidomėkite informacija internete, lankykitės žindymo kursuose.
  2. Papasakokite apie tai kitiems. Tegul jūsų gydytoja, šeima, draugai sužino, kad planuojate žindyti savo kūdikį. Perspėkite gydytojus ir slaugytojas gimdykloje, pogimdyminiame skyriuje, kad norite savo kūdikį maitinti tik savo pienu.
  3. Glauskite vos gimusį kūdikį prie odos. Jūsų kūdikis pirmomis valandomis po gimimo bus budrus ir norės žįsti. Jeigu ligoninė nepadeda vos gimusio naujagimio mamai ant krūtinės ir nepalieka jo ten bent valandai, pasakykite, kad jūs to norite.. Tegul gimdyme dalyvauja ir jums vėliau padeda tėtis, draugė ar kitas patikimas asmuo. Jis galės palydėti vaikelį, kai jį apžiūrės gydytojai, ir galės atnešti jums į palatą, jeigu personalas tam neturėtų laiko.

Nemėgstama krūtis: kūdikis atsisako žįsti iš vienos krūties

Paskelbė rima - 2018, Rugsėjis 30 - 20:31

Kūdikis neima vienos krūtiesKai kūdikis atsisako žįsti iš vienos krūties, tai gali apsunkinti gyvenimą ir išvaizdą mamai ir taip pat kurį laiką sumažinti kūdikio suvalgomo pieno kiekį. Kai kurios priežastys, dėl kurių kūdikiai atsisako vienos krūties, gali būti susiję su paties kūdikio sveikata, o kai kurios su mamos sveikata ar kūno savybėmis.

Atsisako krūties

Paskelbė rima - 2018, Rugsėjis 30 - 20:19

Kodėl kūdikis, kuris sutvertas žįsti krūtį, ima ir jos atsisako? Kaip įtikinti mažylį daryti tai, kas svarbu išgyvenimui ir sveikam augimui? Kartais pakanka laiko ir kantrybės.Tačiau kartais reikia ir nemažai specializuotų žinių bei detektyvinio darbo, kad atrastum pagrindinę priežastį. O kartais priežasties taip ir nepavyksta nustatyti...

Pirmoji naujagimio valanda

Paskelbė rima - 2018, Rugsėjis 23 - 12:55

Ann-Marie Widstrom, kuri šiemet atvažiuoja į Lietuvą papasakoti gydytojams, psichologams ir mamoms apie pirmąją naujagimio valandą po gimimo, su kolegomis stebėjo 28 naujagimius, nufilmuotus iš karto po gimimo. Mažyliai vos gimę buvo padėti prie krūties ir palikti ramybėje, kad būtų galima stebėti instinktyvų jų elgesį. Dar 1990 m.

Ar reikia atrūginti kūdikį po maitinimo?

Paskelbė rima - 2018, Balandis 3 - 12:02

Kas yra atrūginimas?

Atrūginimu yra vadinamas tėvų veiksmas - dažniausiai vertikalus kūdikio nešiojimas priglaudus prie peties, kurio metu kūdikis išleidžia skrandyje maitinimo metu susikaupusį orą (1). Atrūgimas būdingas kūdikiams dėl kardialinio sfinkterio nepakankamumo, ypač kai netaisyklingai maitinami. (2) Netaisyklingo žindimo metu kūdikis su pienu nuryja ir šiek tiek oro. Taip pat kūdikiai gali prisiryti oro kai pienas teka labai gausiai, greitai, stipria srove ir mažyliai skuba nuryti tai, kas burnoje, kol dar neužspringo...

Kūdikio atrūginimas po valgio

Kada gali reikėti ištraukinėti pieną?

Paskelbė rima - 2017, Rugpjūtis 26 - 19:56

Penkios priežastys ištraukinėti pieną po gimdymo

  • Pieno priešpienio kiekis antrą parą po gimdymoKai jūsų kūdikis atskirtas nuo jūsų dėl jo sveikatos būklės,
  • kai jūsų kūdikis yra su jumis, bet nežinda krūties,
  • kai žinda neefektyviai,
  • kai krūtys persipildo ir/ar patinsta, sukietėja rudasis laukelis,
  • kai reikia gausinti pieno gamybą.

Jeigu kūdikis nuo jūsų būtų atskirtas iš karto po gimimo, pradėkite ištraukinėti priešpienį per pirmąją valandą po mažylio gimimo. Taip savo kūnui pasakysite, kad kūdikis gimė gyvas ir pieno poreikis yra. Tyrimai rodo, kad traukiant pieną per pirmąją valandą po gimimo mamos pagamina didesnį pieno kiekį nei tos, kurios pradeda pieną (priešpienį) ištraukinėti vėliau, praėjus kelioms valandoms po gimimo. Naujagimiui palankiose ligoninėse šiuo metu jus turėtų mokyti pieno ištraukimo per 6 valandas po gimdymo, jeigu kūdikis nuo jūsų atskirtas, tačiau ši praktika jau reikalauja pokyčio.

Atskyrimas nuo mamos iš karto po gimdymo dažniau nutinka neišnešiotiems kūdikiams, bet ir išnešioto kūdikio būklė kartais gali būti tokia, kad jis negali būti kartu su mama ir būti žindomas.

Kai kūdikiui yra tik pirmosios dienos, jūsų krūtys gamins priešpienį. Jo kiekis yra nedidelis. Bet jis labai svarbus mažyliui, o ypač mažyliui kuris turi sveikatos problemų ar yra neišnešiotas.

Ar galima maitinant krūtimi gerti kavą?

Paskelbė rima - 2016, Rugsėjis 6 - 15:48

Ar galima maitinant krutimi gerti kavąSveiki, labai noriu paklausti, kaip teisingai turėčiau elgtis. Maitinu pati ir kartais taip norisi išgerti puodelį ar du kavos. Kai išgeriu atrodo, kad pasidaro geriau ir turiu daugiau energijos, bet ar tai nepakenks mažyliui?

Mama Rita

Miela Rita, prieš nusprendžiant ar kavos puodelis nepakenks kūdikiui, verta žinoti keletą faktų apie kavą:

Oksitocinas, pieno tekėjimas ir pieno atleidimo refleksas

Paskelbė rima - 2016, Rugpjūtis 6 - 15:02

Kai kūdikis žinda krūtį, hipofizė smegenyse išskiria oksitociną, kuris sukelia pieno tekėjimą arba pieno atleidimo refleksą. Oksitocinas priverčia susitraukti mažas raumenų ląsteles, esančias apie alveoles, pieną gaminančius maišelius. Dėl šios priežasties pienas gali tekėti iš krūties. Oksitocinas skiriamas į kraują pulsuojančiu ritmu, su krauju keliauja per kūną ir pasiekęs krūtį joje sužadina pieno tekėjimą. Pienas, susikaupęs alveolėse, suspaudžiamas ir stumiamas į latakus, latakais keliauja iki spenelio ir iš spenelio teka į valgančio kūdikio burnytę. Daugelis moterų jaučia spaudimą, dilgčiojimą ar šilumą kai pienas ima tekėti iš krūties. Ultragarso tyrimo metu matyti, kad pienui pradėjus tekėti, šių pojūčių metu, latakų skersmuo padidėja. Moterys patiria keletą ar net keliolika pieno atleidimo refleksų vieno maitinimo metu, tačiau įdomu tai, kad 88 procentai moterų jaučia pirmąjį pieno tekėjimo refleksą ir nė viena nejaučia vėlesnių maitinimo eigoje vykstančių pieno tekėjimo refleksų.

Oksitocino faktai - žindymas

Kaip dažnai keisti krūtis žindant?

Paskelbė rima - 2016, Kovas 30 - 09:56

Kiek ilgai kūdikis turėtų žįsti vieną krūtį?

Žindomas naujagimisTiek, kiek nori, tol, kol žinda ir periodiškai stebite rijimo judesius. Vienam kūdikiui ir mamai tai gali būti 5 minutės, kitai porai – 25 minutės. Laikrodis ir skaičiai nieko nesako. Jeigu po 5 minučių kūdikis užmiega ar pasidaro neramus, arba ilgai žinda, bet nepastebite pieno rijimo epizodų, keiskite krūtį, jei reikia, pažadinkite kūdikį. Kai kuriems silpniems kūdikiams krūtis pradžioje gali reikėti keisti kas 2-5 minutes. Kiti kūdikiai gali pavalgyti iš vienos krūties per 15-20 minučių. Dar kitiems gali reikėti 20 min iš vienos krūties ir dar 20 min iš kitos krūties. Visi skaičiai, kuriuos čia parašiau, nieko nereiškia, o konkrečiu atveju reikia žiūrėti į konkretaus kūdikio elgesį: jeigu vieno maitinimo metu žindo aktyviai, rijo pienelį, paleido krūtį ir atrodo alkanas, pirmosios krūties nebeima arba paėmęs tuoj pat paleidžia, duokite antrąją. Kitą maitinimą pradėkite tada, kai kūdikis paprašys žįsti. Jeigu kūdikiui dar nėra 6 savaičių ir jis dienos metu nepaprašo per tris valandas nuo paskutinio maitinimo pradžios - pasiūlykite pati, pradėkite nuo antrosios krūties, ar ją žindo, ar nežindo.