Iliustruotas kūdikio būsenų vadovas: mieguistumas

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 17 - 16:31


Mieguistumas yra tarpinė būsena tarp miego ir atsibudimo. Iš šios būsenos kūdikis gali užmigti arba pilnai atsibusti.

Kūno judesių gali būti labai nedaug, kartais naujagimis gali skėstelėti rankomis lyg išsigandęs. Judesiai švelnūs, plastiški. Akys retkarčiais atsimerkia, akių vokai gali virpėti, atrodo, lyg jie labai sunkūs, sunkiai pakeliami. Veide beveik jokių judesių, retkarčiais gali pasirodyti nedidelės grimasos. Kvėpavimas nereguliarus, paviršinis, su retkarčiais pasitaikančiais gilesniais įkvėpimais, atsidusimais. Kai kūdikis pajunta kokį nors išorinį dirgiklį, į jį reaguoja, tik reakcija dažniausiai kiek uždelsta. Po dirgiklio labiausiai tikėtina, kad kūdikis pereis į ramaus būdravimo, aktyvaus būdravimo arba verkimo būseną.

Kaip pasinaudoti žiniomis apie mieguistumą?

Jeigu norite miegustam kūdikiui padėti pereiti į ramaus ar aktyvaus būdravimo būseną, parodykite jam ką nors įdomaus – pabarškinkite barškučiu, įjunkite karuselę virš lovytės, duokite žįsti. Šie dirgikiai – garsas, besikeičiantis vaizdas, čiulpimas – pažadina naujagimį iš mieguistumo būsenos. Paveikslėliai, žaislai, veidai skatina naujagimį pereiti į ramaus būdravimo būseną iš mieguistumo, aktyvaus būdravimo ar net verkimo būsenos.

Kaip padėti kūdikiui išlikti mieguistumo būsenoje?

Jeigu norėtumėte, kad kūdikis dar užmigtų, pasistenkite jo nestimuliuoti vaizdais ar garsai. Paliktas ramybėje iš šios būsenos naujagimis dar gali sugrįžti į aktyvaus miego būseną.

Kitos naujagimio ir kūdikio būsenos

Pradžia | Miegas | Mieguistumas | Ramus būdravimas | Aktyvus būdravimas | Verkimas | Būsenų kaita