Nujunkymas

Staigaus ir ankstyvo nujunkymo pasekmės

Paskelbė rima - 2020, Vasaris 4 - 21:59

Apie kūdikių ir vaikų nujunkymą, tinkamą amžių ar nujunkymo laiko poveikį (kalba būtų ne apie pirmuosius mėnesius, o vėliau) psichikos pokyčiams tyrimų yra mažai, o įvairiausių mitų sklando labai daug. Tuo tarpu tyrimų apie veršiukų, paršiukų, ožiukų ir žiurkiukų nujunkymą yra gerokai daugiau nei apie vaikiukių nujunkymą.  Tyrimai ir su kitais - naminiais ar pramoniniam vartojimui auginamais - gyvūnais dažnai veršeliais, paršeliais, atliekami , nes jų savijauta gali turėti įtakos apčiuopiamiems piniginiams ūkininkų rezultatams.

Miega su krūtimi burnoje

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 22 - 22:59

Kūdikis žinda krūtįVienoms mamoms lengviau, kitoms sunkiau, bet pagaliau pavyksta kūdikėliui įduoti krūtį ir jį pažindyti. O tada pavalgęs mažylis turėtų paleisti krūtį pats, tačiau dalis kūdikių dažniausiai, o tikriausiai visi žindomi kūdikiai bent kartą yra užmigę su krūtimi burnoje nė neketindami jos paleisti. O mamos iš patirties žino, kad ištraukus krūtį negiliai įmigusiam kūdikiui iš burnytės, jis gali tuoj pat atsibusti ir vėl pareikalauti krūties. Ką daryti?

Atsisveikinimas su mamos pieneliu

Paskelbė rima - 2011, Lapkritis 18 - 16:02

Anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai žindymas baigiasi. Kaip užbaigti šį svarbų procesą?

Kiekviena diena, savaitė mėnuo – svarbi

Nesvarbu, kiek žindėte – kelias dienas, savaitę, mėnesius, kiekvienas mamos pieno lašas yra svarbus ir reikšmingas kūdikiui. Kuo ilgiau žindome, tuo labiau saugome vaiką nuo įvairių ligų ir sveikatos problemų, o nauji moksliniai tyrimai netgi rodo, kad ilgiau žindytų vaikų smegenys yra didesnės. Bėgant laikui mamas aplanko mintis arba joms aplinkiniai primenama, kad laikas žindymą baigti, dažnai nurodydami priežastis, kurios ne visada yra pagrįstos. Nereta mama, žiūrėdama į savo mažylį, palaimingai žindantį krūtį, sunkiai įsivaizduoja nujunkymo procesą ir klausia savęs, kaip gi reikės atsisveikinti su mamos pienuku.

Kaip nujunkyti?

Paskelbė rima - 2010, Liepa 2 - 22:00

Visų pirma noriu pabrėžti, kad Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja vaikus žindyti iki 2 metų ir daugiau, o Amerikos pediatrų asociacija teigia, kad nėra tokios viršutinės ribos, po kurios žindymas būtų kenksmingas vaikui.

Kodėl reikia žindyti tiek ilgai? Pagrindinė priežastis yra ta, kad mamos pienas padeda subręsti vaiko imuninei sistemai, kuri susiformuoja apie 3-čius gyvenimo metus ir tik nuo tada yra pasirengusi pati imtis veiksmų prieš infekcijas.