Prieraišumas iki ir po trejų

Paskelbė rima - 2017, Lapkritis 25 - 15:47

Kai augini kūdikius ir mažylius, saugaus prieraišumo formavimo įrankiai labai paprasti ir dažniausiai fiziniai - laiku pamaitinti, panešioti, pamyluoti, padėti užmigti. Vaikui augant fiziniais poreikiais iš dalies vaikas ima pasirūpinti pats - išmoksta past pavalgyti, pasiimti maisto, užmigti ir išmiegoti visą naktį, fizinį pamylavimą (kurio vis dar reikia) pamažu keičia emocinio kontakto poreikis. Ar sulaukus trejų tėvai jau gali atspūsti: viskas padaryta, vaikas saugiai prisirišo prei tėvų ir nuo dabar galėsime tiesiog gyventi savo gyvenimą? Ne! Nė vieni tėvai nėra apsaugoti nuo vaiko prieraišumo tėvams praradimo ir reikia būti budriems, kad jį išlaikytume.

Paskaitoje "Prieraišumas iki ir po trejų" sužinosite:

  • kokių galių tėvams suteikia prieraišumas ir ko netenkama, kai netenkama šių galių
  • kaip tėvai praranda prieraišumo jiems suteikiamas galias
  • kuo pakeičiamas prieraišumas tėvams ir kodėl tai nebūtinai yra geriausia vaikui
  • kokiais būdais galima padėti vaikui išlaikyti saugų prieraišumą su tėvais, kaip jo neprarasti ir kaip atgauti prarastąjį vaiko prieraišumą tėvams.
  • kaip atsilaikyti prieš draugų įtaką ir kaip tą įtaką susilpninti

Paskaita skirta įvairaus amžiaus vaikų tėvams, pradedant kūdikiais ir baigiant beveik suaugusiais paaugliais. Kuo anksčiau pradėsite, tuo bus lengviau, tačiau kad ir kokio amžiaus vaikus auginate, dar galite susigrąžinti juos sau!

Paskaitą skaito Rima Kurtinaitienė, IBCLC, socialinė darbuotoja.

Paskaitos vyks 2017 m:

  • sausio 15 d. 18.00 val. VilniujePrašome registruotis užpildant šią formą.
     
  • KAUNE kol kas nenumatyta. Prašome užpildyti šią registracijos formą:

      

Mokesti už paskaitą 20 EUR dalyvaujant vienam iš tėvų, 25 EUR, jei dalyvauja abu tėvai.

Kitos paskaitos apie prieraišumą

 

 

Dalyvių atsiliepimai

Mamos Ievos atsiliepimas apie paskaitą "Kaip užauginti tvirtą, savimi pasitikinčią asmenybę"

"Tikrai gera ir aktuali buvo Tavo paskaita. Ir šiaip labai gera, kad kalbi saugaus prieraišumo tema. Pati būdama psichologe jaučiu, kad daug tų psichologinių teorijų yra, kurias taiko vaikams auklėti, bet jos labiau tinka balandžiams ir šunims, o ne žmogui. Tad tikrai esu labai laiminga ir dėkinga, kad daliniesi savo atradimais. Jie tikrai aktualūs ir man pačiai, ir tikrai žiauriai norisi, kad skilstų kuo plačiau!"

Mama ir psichologė Aušra

"Pirmiausia, paskaita buvo labai aktuali ir įdomi, labai daug naudingos medžiagos, nes kaip jūs ir minėjote, su kūdikėliais "viskas aišku", o su vyresniais, net jei ir "aišku", tai labai dažnai tas aiškumas išmušamas visuomenės nusistovėjusių nuostatų ir pradedi abejoti savo "aiškumu":) Bet po tokių paskaitų nusiramini, užsitvirtini (kaip po kokios palaikymo grupės :) ) ir toliau gyveni "prieraišume" nesujaudindamas dėl tų visuomenės nuostatų. "

Mama Ieva

"Paskaita buvo tikrai naudinga ir įdomi. Net regis prasminga, ir tema sakyčiau tokia- apie esmių esmę, visa ko pagrindą:) Labai įdomu buvo jūsų klausytis, labai skaniai susivalgė paskaita- kaip saldainis, tik - makt. Ir viskas? :)"

 Mama Živilė

"Man seminaras patiko. Nors galbūt kažko labai naujo nesužinojau, bet tai buvo puiki informacijos santrauka ir priminimas, kodėl mes stengiamės dėl to prieraišumo."

 Mama Eglė

Paskaitos akimirkos