Nėštumas

Laktacinė amenorėja

Paskelbė rima - 2021, Liepa 18 - 15:44

Laktacinė amenorėja - tai moters fiziologinė būklė, kai dėl žindymo (laktacijos) nevyksta mėnesinių ciklas (amenorėja). Kadangi mėnesinių ciklas nevyksta, moteris negali pastoti, todėl nereikia kitų šeimos planavimo priemonių ir žindymas leidžia atidėti kitą nėštumą. Pasaulio sveikatos organizacija, remdamasi tyrimų duomenimis, priskiria laktacinę amenorėją prie patikimų šeimos planavimo priemonių. Laktacinės amenorėjos patikimumas yra 98 proc. (tai reiškia, kad per metus naudodamos tik šį šeimos planavimo metodą pastoja 2 moterys) ir prilygsta kontraceptinėms tabletėms.

Dešimt mamos žingsnelių sėkmingo žindymo link (net jeigu jūsų ligoninė nėra ar nebesielgia kaip palanki naujagimiams)

Paskelbė rima - 2021, Spalis 23 - 18:11
  1. Naujagimis odos kontakte - zindymas.ltKodėl krūtis geriausia? Išsiaiškinkite, kodėl žindymas yra geriausias pasirinkimas kūdikiui ir kokias problemas gali sukelti maitinimas motinos pieno pakaitalais (mišiniais). Skaitykite knygas apie žindymą, pasidomėkite informacija internete, lankykitės žindymo kursuose.
  2. Papasakokite apie tai kitiems. Tegul jūsų gydytoja, šeima, draugai sužino, kad planuojate žindyti savo kūdikį. Perspėkite gydytojus ir slaugytojas gimdykloje, pogimdyminiame skyriuje, kad norite savo kūdikį maitinti tik savo pienu.
  3. Glauskite vos gimusį kūdikį prie odos. Jūsų kūdikis pirmomis valandomis po gimimo bus budrus ir norės žįsti. Jeigu ligoninė nepadeda vos gimusio naujagimio mamai ant krūtinės ir nepalieka jo ten bent valandai, pasakykite, kad jūs to norite.. Tegul gimdyme dalyvauja ir jums vėliau padeda tėtis, draugė ar kitas patikimas asmuo. Jis galės palydėti vaikelį, kai jį apžiūrės gydytojai, ir galės atnešti jums į palatą, jeigu personalas tam neturėtų laiko.

Kada gali reikėti ištraukinėti pieną?

Paskelbė rima - 2017, Rugpjūtis 26 - 19:56

Penkios priežastys ištraukinėti pieną po gimdymo

  • Pieno priešpienio kiekis antrą parą po gimdymoKai jūsų kūdikis atskirtas nuo jūsų dėl jo sveikatos būklės,
  • kai jūsų kūdikis yra su jumis, bet nežinda krūties,
  • kai žinda neefektyviai,
  • kai krūtys persipildo ir/ar patinsta, sukietėja rudasis laukelis,
  • kai reikia gausinti pieno gamybą.

Jeigu kūdikis nuo jūsų būtų atskirtas iš karto po gimimo, pradėkite ištraukinėti priešpienį per pirmąją valandą po mažylio gimimo. Taip savo kūnui pasakysite, kad kūdikis gimė gyvas ir pieno poreikis yra. Tyrimai rodo, kad traukiant pieną per pirmąją valandą po gimimo mamos pagamina didesnį pieno kiekį nei tos, kurios pradeda pieną (priešpienį) ištraukinėti vėliau, praėjus kelioms valandoms po gimimo. Naujagimiui palankiose ligoninėse šiuo metu jus turėtų mokyti pieno ištraukimo per 6 valandas po gimdymo, jeigu kūdikis nuo jūsų atskirtas, tačiau ši praktika jau reikalauja pokyčio.

Atskyrimas nuo mamos iš karto po gimdymo dažniau nutinka neišnešiotiems kūdikiams, bet ir išnešioto kūdikio būklė kartais gali būti tokia, kad jis negali būti kartu su mama ir būti žindomas.

Kai kūdikiui yra tik pirmosios dienos, jūsų krūtys gamins priešpienį. Jo kiekis yra nedidelis. Bet jis labai svarbus mažyliui, o ypač mažyliui kuris turi sveikatos problemų ar yra neišnešiotas.

Kaip išsirinkti tinkamą žindymo pagalvę?

Paskelbė rima - 2014, Gruodis 26 - 20:32

Žindymo pagalvė evoliucionavo iš pagalvės nesėdinčiam kūdikiui paguldyti ar prilaikyti, taip pat buvo naudojama ir maititnti kūdikiui iš buteliuko, taigi labiau buvo nežindomo kūdikio atributas. Į Lietuvą ji atkeliavo ne kaip nežindomo kūdikio atributas, bet jau kaip žindančios mamos pagalbininkė. Dažniausiai tai ilga tiesi, ar lenkta, kaip bumerangas ar labai suriesta, kaip pasaga, pagalvė, kurios vidus gali būti užpildytas grikių lukštais, poliesterio granulėmis ar sintetiniu pluoštu.

Kaip išvengti mišinio ligoninėje. Priešpienio ištraukimas nėštumo metu

Paskelbė rima - 2013, Gegužė 11 - 13:32

Nors daugeliui mamų ir gydytojų ši idėja gali pasirodyti keista ar net pavojinga, nes tarytum sėdi galvoje žinojimas, kad lįsti prie spenelių nėštumo metu nereikėtų, daliai mamų ji gali pasirodyti visiškai normali, nes vis dar gyvas tikėjimas, kad krūtis reikia ruošti žindymui dar nėštumo metu, kad atlaikytų pirmomis dienomis po gimdymo teksiantį krūvį.

Naujagimiui palankios ligoninės

Paskelbė rima - 2011, Gruodis 28 - 10:32

Naujagimio žindymas ligoninėje

2017-ieji - ypatingi metai Lietuvos žindymo istorijoje. Šiuo metu turime 16 ligoninių, turinčių Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir vieną, kuri ketina tinkamai pasiruošti ir tą vardą gauti iki kitų metų vasario mėnesio. Dar niekada neturėjome tiek daug Naujagimiui palankių ligoninių! Tikiuosi, kad išimtinio žindymo iki 6 mėnesių ir žindymo trukmės statistiniai rodikliai augs!

Kaip ilgai ir sėkmingai žindyti?

Paskelbė rima - 2010, Kovas 5 - 22:13

Kas padeda ir kas nepadeda mamoms sėkmingai ir ilgai žindyti? Didžiojoje Britanijoje veikiantis National Institute for Health and Clinical Excellence apžvelgė 80 tyrimų, atlikų iki 2005 metų ir padarė išvadas, kad kai kurie veiksmai nėštumo metu ir iš karto po gimdymo gali būti naudingi, neįtakojantys arba žalingi sėkmingam ir ilgam žindymui.

Kas gali padėti sėkmingai žindyti? Autoriai išskiria šiuos aspektus: