Iliustruotas kūdikio būsenų vadovas: ramus būdravimas

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 17 - 16:35


Šios būsenos metu kūdikis imliausias aplinkai. Dabar jis gali sutelkti savo dėmesį į tą dirgiklį, su kuriuo susiduria, ar tai būtų spenelis žindimui, ar mamos/tėčio balsas, veidas ar jo regėjimo lauke judantys daiktai. Šioje būsenoje kūno aktyvumas vis dar nedidelis, tačiau akys yra plačios ir aiškiai stebi aplinką, tiesiog siurba į save visa tai, ką mato. Veidas atrodo susikaupęs, o kvėpavimas ritmingas. Tai puikus laikas supažindinti naujagimį su naujais dalykas, vaizdais, spalvomis, garsais. Šis ramaus būdravimo dėmesio sutelkimas jau pasireiškia pirmomis valandomis po gimimo, kuomet naujagimis ieško krūties ir pradeda pirmą kartą žįsti, sutelkdamas dėmesį į mamos rudąjį laukelį, rudojo laukelio skleidžiamą kvapą, panašų į vaisiaus vandenį kvapą ir į spenelio jausmą rankose ir prie skruostų, lūpų. Visa ši stimuliacija skatina ramiai būdraujantį naujagimį pereiti į aktyvaus būdravimo stadiją ieškant krūties. Pastebėsite, kad kūdikiui augant jis vis daugiau laiko praleidžia šioje stadijoje kaupdamas informaciją apie aplinką ir joje esančius įdomius dalykus.

Kaip pasinaudoti žiniomis apie ramaus būdravimo būseną?

Jeigu norite padėti kūdikiui išlikti šioje būsenoje ilgiau arba padėti jam pereiti į šią būseną iš miegustumo ar aktyvaus būdravimo būsenos, suteikite jam galimybę ką nors stebėti ar ko nors klausytis. Tai galite taikyti tiek pakabinkite skambančių žaisliukų stebėjimui prie lovelės, ant atomobilinės kėdutės rankenos ar ant vežimėlio gaubto. Šioje būsenoje esantis kūdikis jums gali suteikti labai daug džiaugsmingos bendravimo patirties. Jo reakcija į jūsų veidą ir balsą, nuostaba ir džiaugsmas stebint žaisliukus, beprasidedąs gugavimas jums greičiausiai atrodys nuostabiausias dalykas pasaulyje ir padės sustiprinti meilės ir prieraišumo jausmą. Taip pat ši būsena yra puikus laikas pasiūlyti kūdikiui žįsti, nes rami koordinuota būklė palengvina krūties susiradimą, taisyklingą apžiojimą ir efektyvų žindimą.

Kaip padėti kūdikiui ilgiau išlikti ramaus būdravimo būsenoje?

Paveikslėliai, žaislai, veidai skatina naujagimį pereiti į ramaus aktyvumo būseną iš mieguistumo, aktyvaus būdravimo ar net verkimo būsenos. Ramaus būdravimo būsena gali būti pratęsta, kai kūdikis turi į ką įdomais pažiūrėti, ar tai būtų žaisliukai, ar po kambarį bėgiojantis ir savo žaidimus žaidžiantis vyresnis brolis ar sesė, ar prie kūdikio pasilenkęs ir jį kalbinantis tėtis.

Ramų būdravimą skatina ir paėmimas ant rankų glostymas, nešiojimas. Įvairūs, nesusiję tarpusavyje garsai skatina kūdikio aktyvumą, vadinasi kelia kūdikį iš vienos būsenos į kitą, aktyvesnę: iš mieguistumo į ramų būdravimą, iš ramaus būdravimo į aktyvų būdravimą, iš aktyvaus būdravimo į verkimą.

Krūties, pirštų ar žinduko čiulpimas skatina ramaus būdravimo būseną aktyvaus būdravimo ar verkimo būsenoje esantiems kūdikiams, slopina galvos judesius ir periferinį regėjimą.

Kitos naujagimio ir kūdikio būsenos

Pradžia | Miegas | Mieguistumas | Ramus būdravimas | Aktyvus būdravimas | Verkimas | Būsenų kaita