Ar žindyti prie šventinio stalo?

Paskelbė rima - 2017, Lapkritis 25 - 18:42

Kalėdos Lietuvoje viena iš švenčių, kuriai švęsti vis dar stengiamės susirinkti visa šeima kartu. Kai namuose atsiranda pirmasis kūdikis, kurį nauja mama žindo, gali kilti klausimas: kaip reikės elgtis per šventes? Ar galiu žindyti prie stalo? Ar turėčiau išeiti į kitą kambarį? Tikrai nėra vieno atsakymo į šį klausimą ir tai nulemia keli asmenys, kurie dalyvauja situacijoje: kūdikis, mama ir artimieji.

Galbūt kūdikis sunkiai žinda naujoje, neįprastoje aplinkoje. Šurmulys ir neįprasti garsai jį gąsdina ar trikdo. Galbūt jam pernelyg smalsu kas vyksta aplinkui ir jis negali susikaupti žindymui ir nuolat blaškosi tarp krūties ir aplinkos? Tokiu atveju gali prisireikti kūdikio žindymui išeiti į kitą kambarį.

Galbūt mama jaučiasi nesmagiai ir nejaukiai apnuogindama dalį krūties, net ir nedidelę, sėdėdama šalia giminaičių? Žinoma, tada verta išeiti į kitą kambarį ir tikriausiai niekas tam neprieštaraus. Jeigu nesmagu, kad krūties dalis pasimatys, bet labai nesinori praleisti galimybės pabendrauti su žmonėmis, kurių gal vėl ilgai nematysite, verta pagalvoti apie kitas priemones, kurios galėtų padėti šią situaciją išspręsti. Galbūt geriau parinkti žindymo drabužiai? Lietuvoje nuolat atsinaujina žindymui patogių drabužių asortimentas, atsiranda nauji gamintojai, taip pat galimybės įsigyti internetu neriboja mamos pasirinkimų. Žindymo skraistės ir šaliai taip pat galėtų būti priemonė padedanti mamai jaustis patogiau. Jeigu vis dėl to tai patogumo nesuteikia, matyt teks maitinti kitame kambaryje.

Artimieji gali GALVOTI, kad jūs jaučitės nepatogiai žindydama jų akivaizdoje. Arba gali MANYTI, kad žindymas prie kitų žmonių nėra deramas, kol nepamato, kaip tai vyksta iš tiesų. Supratę, kad jums nėra nepatogu ar pamatę kaip iš tiesų žindymas vyksta nusiramina ir nustoja į tai kreipti dėmesį (išskyrus galbūt pasitaikančias pastabas apie žindymo dažnumą ar savo žinių apie žindymą demonstravimą).

Tikėtina, kad be žindymo prie stalo klausimo jums teks susidurti ir spręsti kitus su žindymu susijusius klausimus ir situacijas. Kaip tam pasiruošti ir apie ką pagalvoti prieš važiuojant į svečius žindyti skaitykite Žindymas per šventes. Taip pat prieš važiuodama susitikti su artimaisiais pagalvokite, galbūt bus naudinga jiems pasiūlyti perskaityti straipsnį "14 klausimų, kurie gali sutrikdyti žindyvę". Žinodami kurie klausimai nereikalingi ar beprasmiški, jie galės padėti sukurti ramią šventintę nuotaiką.

Rima Kurtinaitienė, žindymo konsultantė, IBCLC