Kaip pagausinti pieno?

Nemėgstama krūtis: kūdikis atsisako žįsti iš vienos krūties

Paskelbė rima - 2018, Rugsėjis 30 - 20:31

Kūdikis neima vienos krūtiesKai kūdikis atsisako žįsti iš vienos krūties, tai gali apsunkinti gyvenimą ir išvaizdą mamai ir taip pat kurį laiką sumažinti kūdikio suvalgomo pieno kiekį. Kai kurios priežastys, dėl kurių kūdikiai atsisako vienos krūties, gali būti susiję su paties kūdikio sveikata, o kai kurios su mamos sveikata ar kūno savybėmis.

Kada gali reikėti ištraukinėti pieną?

Paskelbė rima - 2017, Rugpjūtis 26 - 19:56

Penkios priežastys ištraukinėti pieną po gimdymo

  • Pieno priešpienio kiekis antrą parą po gimdymoKai jūsų kūdikis atskirtas nuo jūsų dėl jo sveikatos būklės,
  • kai jūsų kūdikis yra su jumis, bet nežinda krūties,
  • kai žinda neefektyviai,
  • kai krūtys persipildo ir/ar patinsta, sukietėja rudasis laukelis,
  • kai reikia gausinti pieno gamybą.

Jeigu kūdikis nuo jūsų būtų atskirtas iš karto po gimimo, pradėkite ištraukinėti priešpienį per pirmąją valandą po mažylio gimimo. Taip savo kūnui pasakysite, kad kūdikis gimė gyvas ir pieno poreikis yra. Tyrimai rodo, kad traukiant pieną per pirmąją valandą po gimimo mamos pagamina didesnį pieno kiekį nei tos, kurios pradeda pieną (priešpienį) ištraukinėti vėliau, praėjus kelioms valandoms po gimimo. Naujagimiui palankiose ligoninėse šiuo metu jus turėtų mokyti pieno ištraukimo per 6 valandas po gimdymo, jeigu kūdikis nuo jūsų atskirtas, tačiau ši praktika jau reikalauja pokyčio.

Atskyrimas nuo mamos iš karto po gimdymo dažniau nutinka neišnešiotiems kūdikiams, bet ir išnešioto kūdikio būklė kartais gali būti tokia, kad jis negali būti kartu su mama ir būti žindomas.

Kai kūdikiui yra tik pirmosios dienos, jūsų krūtys gamins priešpienį. Jo kiekis yra nedidelis. Bet jis labai svarbus mažyliui, o ypač mažyliui kuris turi sveikatos problemų ar yra neišnešiotas.

Trūksta pieno! Ar tikrai? Kaip atpažinti?

Paskelbė rima - 2017, Vasaris 5 - 21:44

Kaip suprasti, kad kūdikiui tikrai pakanka mamos pieno? Ši lentelė padės įvertinti situaciją padieniui pirmąją savaitę ir taip pat pasitikrinti, ar viskas gerai iki kūdikiui sueina 6 savaitės. Jeigu jūsų naujagimis pasišlapina ir pasituština tiek, kiek nurodyta lentelėje ar daugiau ir jo svoris auga, tikėtina, kad jis gauna pakankamai mamos pieno. Nuo 6 savaitės žindomas kūdikis gali nesituštinti iki 10-ies, kartais daugiau parų ir tai nebėra pieno trūkumo požymis. 

Trūksta pieno ar tikrai požymiai

Kas gali mažinti pieno gamybą?

Paskelbė rima - 2016, Rugsėjis 18 - 15:37

Gera ar pakankama pieno gamyba yra labai svarbi tam, kad kūdikis galėtų tinkamai maitintis ir augti. Mamos dažnai klausia "Kaip pagausinti pieno gamybą?" tačiau ne mažiau svarbus klausimas yra ir kodėl pieno gamyba yra nepakankama arba kodėl kažkuriuo metu pieno gamyba ima mažėti, nors atrodo, kad tam nėra priežasčių.

Ką valgyti, kad būtų pieno?

Paskelbė rima - 2016, Kovas 8 - 16:35

Tam, kad būtų pieno, mamai nereikia valgyti nieko ypatingo. Mamos pienas gaminamas iš medžiagų, esančių mamos kūne ir pieno kiekis tiesiogiai nepriklauso nuo to kiek ir ką mama valgo. Pieno gamybos procesą valdo hormonai, pačioje pradžioje endokrininė sistema. Vėliau, kai pieno kiekis susireguliuoja, pieno gamyba labiau priklauso nuo autokrininės sistemos, t. y. pieną gaminančios ląstelės pačios ir išskiria prolaktiną, kuris stimuliuoja jas toliau gaminti pieną.

Krūties kompresija: kai reikia padėti mažyliui

Paskelbė rima - 2011, Gruodis 1 - 22:39

Krūties kompresijos tikslas yra užtikrinti, kad pienas toliau tekėtų iš krūties, net kai kūdikis dėl lėtesnio pieno tekėjimo nebetraukia pieno iš krūties pats. Krūties kompresija stimuliuoja pieno ištekėjimą ir dažnai sukelia pieno tekėjimo refleksą paskatindama oksitocino išsiskyrimą.

Kokiose situacijose krūties kompresija gali būti naudinga?

Pagalbinės priemonės žindymui

Paskelbė rima - 2011, Lapkritis 18 - 20:03

Kartais, kad žindymas būtų sėkmingas, gali prisireikti pagalbinių priemonių. Populiariausios priemonės yra pientraukiai, tačiau jų nepakanka, kad galėtume sumaitinti naujagimiui nutrauktą pieną. Tam reikia tinkamų priemonių. Buteliukas, nors ir labai populiari priemonė vaikams pamaitinti,nedera su žindymu, dėl skirtingo nuo krūties čiulpimo mechanizmo. Kokios priemonės gali mums padėti pamaitinti kūdikį ir išsaugoti jo krūties žindimo įgūdžius?

Pieno gausinimo būdai

Paskelbė rima - 2010, Gegužė 10 - 15:18

Žindykite kai tik vaikas rodo norą žįsti, mažiausiai 8-16 kartų per parą. Taip yra gaminama daugiau pieno.

Bent vieną kartą per parą gerai ištuštinkite kiekvieną krūtį. Tuščiose krūtyse greičiau gaminasi pienas.

Ištuštinkite krūtis kuo dažniau. Pienas gaminamas gretai, kai krūtis tuščia. Kuo pilnesnė krūtis, tuo lėčiau gaminasi pienas. Didelis pieno susikaupimas leidžia susikaupti kritinei masei pieno gamybą stabdančių medžiagų (inhibitoriaus). Susikaupusio pieno sukeltas spaudimas sutrikdo pieną gaminančių ląstelių darbą.