Pagalbinės priemonės žindymui

Paskelbė rima - 2011, Lapkritis 18 - 20:03

Kartais, kad žindymas būtų sėkmingas, gali prisireikti pagalbinių priemonių. Populiariausios priemonės yra pientraukiai, tačiau jų nepakanka, kad galėtume sumaitinti naujagimiui nutrauktą pieną. Tam reikia tinkamų priemonių. Buteliukas, nors ir labai populiari priemonė vaikams pamaitinti,nedera su žindymu, dėl skirtingo nuo krūties čiulpimo mechanizmo. Kokios priemonės gali mums padėti pamaitinti kūdikį ir išsaugoti jo krūties žindimo įgūdžius?

Pipetė, švirkštas, šaukštelis ar mažas puodelis. Pirmomis dienomis, kol priešpienio kiekis nedidelis ir mažylio skrandžio talpa dar nedidelė, galima nutrauktą pieną sumaitinti pipete, sulašinat jį tiesiai į burną. Taip pat galima naudotis šaukšteliu ar mažu puodeliu, kai pieno kiekis padidėja.

Kur įsigyti? Vaistinėse rasite ir pipečių ir švirkštų, šaukštelių ir puodelių rasite namuose!

Maitinimo zondai. Dažniausiai medikai maitinimo zondus naudoja tam, kad pamaitintų nepajėgiančius žįsti mažylius. Zondas įvedamas į skrandį ir pienelis iš karto keliauja ten. Tačiau maitinimo zondas. Tačiau maitinimo zondas gali padėti pamaitinti ir mažįlį, kuris apžioja, tačiau nežinda krūties, o taip pat ir mažylį, kuris žinda krūtį, tačiau jam negana to, kas yra krūtyje ir reikia maitinti papildomai. Pirmuoju atveju zondas yra naudojama su švirkštu ir krūtį apžiojusiam mažyliui zondas įvedamas į burną pro lūpos kamputį ir vos vos pienelio pastumiama švirkštu į burną. Pajutęs maistą burnoje mažylis jį nuryja, o tai skatina žindimo judesius ir mažylis mokosi ką reikia daryti, kad pavalgytų. Antruoju atveju zondo galas, kuris maunamas ant švirkšto, nuplaunamas ir merkiamas į indelį su mamos pienu ar jo pakaitalu. Mažylis žinda krūtį ir kai jau išvalgo visą mamos pieną, kurį jis pajėgia ištraukti ir kurį jam pajėgia pastumti mama krūties kompresijos pagalba, iš abiejų krūtų, pro lūpos kamputį įkišame zondą į burną ir mažylis žįsdamas krūtį traukia pieną per zondą kaip per šiaudelį. Tokiu būdu jis stimuliuoja mamaos krūtį ir pabaigia valgyti tebesinaudodamas žindimo įgūdžiais.

Kur įsigyti maitinimo zondų? "Vilniaus medicinos technikos" parduotuvėje, Vilniaus g. 29. Vilnius. Prašykite pačio mažiausio zondo.

Žindymas su pagalbiniu žondu ir švirkštu

Maitinimo buteliukai-šaukštai, maitintuvai. Tai tokios pat formos daiktas, kaip buteliukas, tik vietoje čiuptuko turi silikoninį šaukštą su voztuvu, kuris leidžia lėtai prisipildyti šaukštui. Šaukštu naudojamės taip pat kaip taurele ar šaukšteliu. Šis būdas leidžia apsaugoti pieną nuo išsilaistymo ir nereikia atitraukinėti šaukšto nuo burnos, kol mažylis pavalgo.

Papildomo maitinimo sistema. Tai buteliukas, į kurį pilamas pienas, ir dvi žarnelės, kurios atstoja maitinimo zondus. Naudojamas taip pat kaip maitinimo zondas. 

Redaguota 2015 gegužės 18 d.