Paskaitos žindančioms mamoms

Nujunkymas Lietuvoje. Tyrimo rezultatų pristatymas

Paskelbė rima - 2023, Vasaris 1 - 21:53

2022 metais bendrosios praktikos slaugos studijų metu atlikau baigiamąjį tyrimą tema "Motinų nuomonė apie žindymo nutraukimą".

Tyrimo metu motinų, kurios jau nujunkė savo kūdikius (iki 12 mėnesių), klausiau apie nujunkymo motyvus, nujunkymo trukmę ir nujunkymo būdus bei slaugytojo vaidmenį nujunkymo procese (na taip, tai buvo slaugos baigiamasis darbas). Apklausoje sudalyvavo virš 100 motinų, tinakamai užpildytų anketų buvo 62, po 31 motiną nujunkiusią iki 6 mėnesių ir 31 motiną nujunkiusią po 6 mėnesių.

Rezultatai buvo įdomūs ir kai kuriais aspektais netikėti.

Spenelių žaizdų priežiūra žindymo metu

Paskelbė rima - 2023, Sausis 27 - 16:09

Su žaizdomis ant spenelių ar rudojo laukelio per žindymo laikotarpį susiduria apie 80 - 90 procentų motinų. Tokios dydžio ir gylio žaizdos neliečiamos sugytų per kelias dienas ar savaitę, tačiau žindymas situaciją komplikuoja. Žaizda nuolat veikiama mechaniškai ir jeigu nėra pašalintos žaizdos atsiradimo priežastys - nuolat traumuojama iš naujo. Spenelių žaizdų priežiūros priemonėms keliami aukšti reikalavimai, nes bet kas, tepamas ant spenelio žaizdos turi būti pakankamai saugus, kad atėjus laiku kūdikis galėtų žįsti nerizikuojamas savo sveikata ir gyvybe.

Nujunkymo menas

Paskelbė rima - 2023, Spalis 26 - 08:26

Žindymas yra nuostabus procesas, tačiau anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai šis procesas baigiasi. Paskaitoje  sužinosite, kaip padėti mažyliui atsisveikinti su mamos pienuku.  Susitikimo metu kalbėsimės apie nujunkymo meną:
Nujunkymas
* Ar verta laukti kol kūdikis ar vaikas pats atsisakys krūties?
* O gal jaučiate spaudimą iš aplinkinių nutraukti žindymą?

Baby-led weaning kūdikių primaitinimo būdas. Tyrimai ir rekomendacijos

Paskelbė rima - 2023, Spalis 6 - 14:00

Baby-led weaning terminas naudojamas angliškai kalbančiose šalyse apibūdinti kūdikio primaitinimo būdą kai maistas nėra sutrinamas, o nuo pat primaitinimo pradžios duodamas gabalėliais. Dabartinėje kultūroje tai nėra įprasta, nes iki šiol (kiek siekia mūsų ir mūsų mamų atmintis :) ) kūdikiams maistą reikėdavo trinti, pertinti per sietelį ir maitinti skystą ar tyrelės pavidalu. Taip tikrai nebuvo "visada", tačiau mokslui nėra iki galo aišku ar toks kūdikių primaitinimo būdas yra geresnis ar blogesnis nei tas, kurį dabar laikome tradiciniu.

Papildomas kūdikių maitinimas

Paskelbė rima - 2023, Spalis 6 - 07:38

 * Nuo kada ir  kaip reikia pradėti vaiką maitinti kitu maistu, ne tik mamos pienu, nuo 4 ar nuo 6 mėnesių?
* Koks tas maistas turėtų ir koks neturėtų būti? Košės ar gabalinis maistas?
* Kaip žinoti, ar jūsų vaikui pakanka tik mamos pienelio, o gal tas nuolatinis irzlumas ir verksmas yra iš alkio? 

Nuo nėštumo iki nujunkymo. NEMOKAMA paskaita šeimoms

Paskelbė rima - 2021, Liepa 25 - 10:59

Paskaitoje kalbėsiu apie svarbiausius dažniausiai pamirštamus ar mažai žinomus dalykus apie žindymą nuo nėštumo iki nujunkymo. 

Paskaita skirta šeimoms, kurios laukiasi ar augina kūdikį ir mažą vaiką, abejoja, nerimauja ar jau turi klausimų apie tai

  • kaip žindymas vyksta,
  • kaip pradedama žindyti,
  • kaip sprendžiami žindymo sunkumai,
  • kada ir nuo ko pradedamas primaitinamas,
  • ar verta žindyti iki pirmojo gimtadienio ar ilgiau ir
  • kaip nujunkyti. 

Paskaita vyks 

6-12 mėnesių kūdikių žindymas: kaip tęsti ir kaip nutraukti

Paskelbė rima - 2020, Gegužė 19 - 09:42

Praėdėjus primaitinimą žindanti mama tarytum gali atsikvėpti lengviau - darbar jau kūdikis nebėra priklausomas tik nuo mamos pieno, gali pavalgyti ir kito maisto. Kartu kyla klausimas: gal jau laikas baigti? Jeigu jums kyla minčių "gal jau gana" - ši paskaita kaip tik jums. Šioje paskaitoje sužinosite viską, ka reikia žinoti apie žindymą antrąjį pirmųjų metų pusmetį ir kaip lengvai ir patogiai užsitikrinti, kad kūdikis būtų žindomas iki pirmojo gimtadienio, kaip rekomenduoja daugelio išsivysčiusių šalių gydytojai.

Žindomų kūdikių elgesys: kaip jį suprasti ir įtakoti

Paskelbė rima - 2019, Sausis 20 - 17:22
  • Trijų mėnesių kūdikis neištraukia rankų iš burnos. Ar tai normalu?
  • Pusmetinukas žinda ištisai žinda naktį. Ar tai reiškia, kad trūksta pieno?
  • Devynių mėnesių kūdikis nuolat prašo krūties, kas jam atsitiko?
  • Metinukas vis dar žinda kaip naujagimis. Argi neturėtų žįsti mažiau ir rečiau?
  • Pusantrametinukas rėkia "papo" ir drasko mamos drabužius, manau, kad turėčiau nujunkyti, kad nesulaukčiau tokio momento!
  • Dantukų dygimo įtaka žindymui ir žindimui
  • Naktinio žindymo sumažinimas

Jeigu jus neramina šie klausimai - seminaras jums. Jame sužinosite, kas yra normalus žndomo kūdikio elgesys, kaip reaguoti įvairiose situacijose, kaip žindomam kūdikiui nubrėžti su žindymu susijusias ribas ir kaip užsitikrinti, kad mažylis nedraskytų jūsų drabužių ir nešauktų "papo" kai nori žįsti nei namuose, nei viešose vietose ir judu galėtumėte mėgautis žindymu tiek, kiek judviems yra priimtina. Ši paskaita - tarsi tarpinė stotelė tarp sėkmingos žindymo pradžios ir sėkmingo lėto nujunkymo.