Kaip dažnai maitinti naujagimį?

Kaip dažnai duoti žįsti naujagimiui ir koks yra normalus žindymo dažnumas? Kiek laiko mažylis gali ištverti tarp valgymų ir ar įmanoma jį permaitinti? Kai po trijų valandų naujagimis dar atpila apvirškinto pienuko, ar jį vėl žindyti, ar dar neduoti valgyti, nes gi dar nesuvirškintas tas maistas, kurį suvalgė? Ar nesugadinsiu skrandžio dažnu žindymu?

Knygose mamoms ir internete dažniausiai nurodomas naujagimio žindymo dažnumas yra 8-12 kartų per parą, t.y kas 2-3 valandas, ir tai skaičiuojant nuo maitinimo pradžios. Taip pat yra žinoma, kad mamos pienas yra virškinamas gana greitai, pusės skrandžio ištuštinimas užtrunka nuo 16 iki 86 minučių. Taigi, jau praėjus pusvalandžiui nuo maitinimo pradžios mažylis gali būti išalkęs, o gali išmiegoti 2-2,5 valandos.

Nilsas Bergmanas, naujagimių smegenų vystymosi, oda prie odos kontakto ir žindymo tyrinėtojas, nusprendė mokslinėje literatūroje paieškoti atsakymo į klausimą kaip dažnai reikėtų maitinti naujagimius. Atlikus literatūros analizę N. Bergmanas rado naujagimio skrandžio dydžio ir talpos matavimų rezultatus, kurie rodo, kad naujagimio skrandis per vieną kartą yra pajėgus patogiai sutalpinti apie 20 ml. Patogiai, tai reiškia nepersitemdamas. Nes kiekvienas iš mūsų galime suvalgyti tiek, kiek mūsų skrandis talpina, bet taip pat galime pasistengti ir pagrūsti į jį gerokai daugiau, ypač jeigu desertas atrodo labai viliojančiai. Naujagimiams skrandžio persitempimas gali virsti dideliu diskomfortu. Taip pat N.Bergmanas tvirtina, kad per dideli maisto kiekiai su ilgomis pertraukomis naujagimiams gali sukelti atpylinėjimą, refliuksą ir hipoglikemiją (cukraus sumažėjimą kraujyje, dėl kurio ligoninės personalas gali norėti primaitinti mažylį mišiniais ar gliukoze). N. Bergmanas, atsižvelgdamas į skrandžio tūrį, sako, kad naujagimis turėtų būti maitinamas kas valandą ir toks maitinimo dažnumas derėtų ne tik su naujagimio skrandžio talpa, bet ir su natūraliais naujagimio miego-būdravimo ciklais. Net mažo gimimo svorio naujagimiams būtų daug lengviau augti, jeigu jie išvengtų reto ir didelio maisto kiekio patekimo į skrandį ir to sukeliamo skrandžio pertempimo streso.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23662739/

 

Renginiai

2018  metų paskaitų tvarkaraštis

Sausio 22 ir 24 d. dviejų dalių paskaita "Prieraišumas ir tėvų autoritetas" 18 val.

Sausio 27 d. Dvynukų žindymas 11 val.

Sausio 29 d. 8 prieraišiosios tėvystės principai ir saugus prieraišumas INTERNETU GYVAI 9 val.

Sausio 29 d.  Nujunkymo menas 18 val. Vilniuje.

Sausio 31 d. Baby-led kūdikių primaitinimo būdas: tyrimų apžvalga ir idėjos taikymams INTERNETU GYVAI 9 val.

Sausio 31 d. Žindymas užimtoms mamoms 18 val.

Vasario 19 d. Papildomas kūdikių maitinimas INTERNETU GYVAI 9 val.

Vasario 19 d. Žindomų kūdikių elgesys INTERNETU GYVAI 11 val.

Vasario 19, 21, 26, 28 d. Žindymo kursai "Lengva motinystė" 18 val.

Vasario 21 d. Nujunkymo menas INTERNETU GYVAI 9 val.

Kovo 20, 21, 26, 28 d. Žindymo kursai "Lengva motinystė" 9 val.

Kovo 22 d. prasideda "Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programa".  Rytinė grupė nuo 9.30 val. vakarinė grupė nuo 18.30 val. Vilniuje.

Visos paskaitos...

© Zindymas.lt Be svetainės savininkų leidimo informaciją kopijuoti ir platinti draudžiama. Svetainėje pateikiama medžiaga yra informacinio pobūdžio ir neatstoja specialistų konsultacijos. Informaciją stengiamės kaip galima greičiau atnaujinti, kad ji atititktų naujausius mokslinius tyrimus, tačiau neišvengiamai gali likti klaidų ir netikslumų. Todėl esant problemoms geriausia yra kreiptis į specialistus.