Naujagimio skrandžio talpa ir maitinimo dažnumas

Kaip dažnai duoti žįsti naujagimiui ir koks yra normalus žindymo dažnumas? Kiek laiko mažylis gali ištverti tarp valgymų ir ar įmanoma jį permaitinti? Kai po trijų valandų naujagimis dar atpila apvirškinto pienuko, ar jį vėl žindyti, ar dar neduoti valgyti, nes gi dar nesuvirškintas tas maistas, kurį suvalgė? Ar nesugadinsiu skrandžio dažnu žindymu?

Knygose mamoms ir internete dažniausiai nurodomas naujagimio žindymo dažnumas yra 8-12 kartų per parą, t.y kas 2-3 valandas, ir tai skaičiuojant nuo maitinimo pradžios. Taip pat yra žinoma, kad mamos pienas yra virškinamas gana greitai, pusės skrandžio ištuštinimas užtrunka nuo 16 iki 86 minučių. Taigi, jau praėjus pusvalandžiui nuo maitinimo pradžios mažylis gali būti išalkęs, o gali išmiegoti 2-2,5 valandos.

Nilsas Bergmanas, naujagimių smegenų vystymosi, oda prie odos kontakto ir žindymo tyrinėtojas, nusprendė mokslinėje literatūroje paieškoti atsakymo į klausimą kaip dažnai reikėtų maitinti naujagimius. Atlikus literatūros analizę N. Bergmanas rado naujagimio skrandžio dydžio ir talpos matavimų rezultatus, kurie rodo, kad naujagimio skrandis per vieną kartą yra pajėgus patogiai sutalpinti apie 20 ml. Patogiai, tai reiškia nepersitemdamas. Nes kiekvienas iš mūsų galime suvalgyti tiek, kiek mūsų skrandis talpina, bet taip pat galime pasistengti ir pagrūsti į jį gerokai daugiau, ypač jeigu desertas atrodo labai viliojančiai. Naujagimiams skrandžio persitempimas gali virsti dideliu diskomfortu. Taip pat N.Bergmanas tvirtina, kad per dideli maisto kiekiai su ilgomis pertraukomis naujagimiams gali sukelti atpylinėjimą, refliuksą ir hipoglikemiją (cukraus sumažėjimą kraujyje, dėl kurio ligoninės personalas gali norėti primaitinti mažylį mišiniais ar gliukoze). N. Bergmanas, atsižvelgdamas į skrandžio tūrį, sako, kad naujagimis turėtų būti maitinamas kas valandą ir toks maitinimo dažnumas derėtų ne tik su naujagimio skrandžio talpa, bet ir su natūraliais naujagimio miego-būdravimo ciklais. Net mažo gimimo svorio naujagimiams būtų daug lengviau augti, jeigu jie išvengtų reto ir didelio maisto kiekio patekimo į skrandį ir to sukeliamo skrandžio pertempimo streso.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23662739/

Registracija į paskaitas

2017  metų paskaitų tvarkaraštis

Balandžio 24 d. 

Balandžio 24,27, gegužės 3, 8 d. 
Žindymo kursai "Lengva motinystė"
Balandžio 27 d.
 "Papildomas kūdikių maitinimas" 9.30 val.

Gegužės 3 d.  
Prieraišumas ir darželis 9.30 val.

Gegužės 8 d.

Žindomų kūdikių elgesys: kaip jį suprasti ir įtakoti 9.30 val.

Gegužės 22 d.

 Nujunkymo menas 18 val.

Gegužės 23 d. 
 Prieraišumas ir darželis 9.30 val. KAUNE

Gegužės 23 d. 
 "Prieraišumas po trejų" 18.00 val.

Birželio 5 d. 
 "Brolių sesių santykiai. Emocijų raiška" 9.30 val. KAUNE

Birželio 5 d. 
Prieraišumas ir darželis 18 val.

Birželio 12, 13, 14 ir 15 d. 
Žindymo kursai "Lengva motinystė" 18 val.

Birželio 17 d. 
 Dvynukų žindymas 11 val. 

© Zindymas.lt Be svetainės savininkų leidimo informaciją kopijuoti ir platinti draudžiama. Svetainėje pateikiama medžiaga yra informacinio pobūdžio ir neatstoja specialistų konsultacijos. Informaciją stengiamės kaip galima greičiau atnaujinti, kad ji atititktų naujausius mokslinius tyrimus, tačiau neišvengiamai gali likti klaidų ir netikslumų. Todėl esant problemoms geriausia yra kreiptis į specialistus.