Nauja knyga: Maitinimas krūtimi ir katalikiška motinystė

Paskelbė rima - 2012, Vasaris 4 - 10:28

Labai džiaugiuosi, kad Katalikų pasaulio leidiniai išvertė ir išleido Šeilos Kippli knygą "Maitinimas krūtimi ir katalikiška motinystė". Lietuvėms Šeila Kippli gali būti pažįstama iš prieš beveik 20 metų išleistos knygos "Kūdikių žindymas: kaip maitinimas krūtimi formuoja šeimą", kurioje rašoma ne tik apie kūdikio žindymą, bet apie ekologišką žindymą, kuris gali tapti natūralia šeimos planavimo priemone, pratęsiančia laktacinės amenorėjos periodą gerokai ilgesniam laikui, nei PSO siūlomi pirmi 6 mėnesiai.

Naujoje knygoje autorė apžvelgia Katalikų bažnyčios požiūrį į žindymą - kuo Bažnyčiai yra svarbus žindymas. Ši dalis bus įdomi ne tik katalikėms mamoms, bet ir pasaulietėms, vertinant Lietuvoje ir pasaulyje pasitaikančius viešumoje žindančių mamų išstūmimus iš visuomenės ir viešosios erdvės.

Antroje dalyje Š.Kipli pateikia pagrindinius žindymo - taip pat ir ekologiško žindymo - principus.  Kūdikiui svarbus ne tik mamos pienas, bet ir ryšys: beveik nuolatinis jo buvimas mamos glėbyje, padedantis jam užtikrinti bendrystės ir priklausymo jausmą. 

Šeila Kipli daugiau kaip 40 metų skatina ir padeda mamoms žindyti kūdikius, yra buvusi La Leche lygos vadove,  su vyru Džonu užaugino 5 vaikus ir dabar džiaugiasi 5 anūkais. Kartu su vyru yra Natūralaus šeimos planavimo mokytojai ir parašė knygą The Art of Natural Family Planning (Natūralaus šeimos planavimo menas), kuri taip pat yra žinoma tarp Lietuvos natūralaus šeimos planavimo specialistų.