Naujas ilgalaikis tyrimas, atlikas Škotijoje, Glazgo mieste, parodė, kad išimtinai (tik motinos pienu) maitinamiems kūdikiams, kurių motinos yra palaikomos ir laikosi Pasaulio sveikatos organizacijos žindymo rekomnedacijų, visiškai pakanka motinos pieno pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius.
Tyrime dalyvavo 50 sveikų motinų – kūdikių porų, kurios buvo tikrinamos 15-ąją ir 25-ąją kūdikio gyvenimo savaitę. Iki galo tyrime dalyvavo 47 poros, iš kurių 41 poroje mamos pienas buvo vienintelis maistas, kurį kūdikis valgė.
Tyrėjai pastebėjo, kad kūdikiai tiek 15, tiek 25 savaitę suvalgydavo daugiau mamos pieno nei nurodoma literatūroje, o suvalgyto pieno kiekis reikšmingai padidėjo per laikotarpį nuo vieno stebėjimo momento iki kito stebėjimo momento, vidutiniškai 61 g per dieną. Kūdikių augimas atitiko Pasaulio sveikatos organizacijos sudarytus Vaikų augimo standartus, o energijos, kurią kūdikiai gavo iš mamos pieno visiškai pakako, lyginat su apskaičiuotiais tokio amžiaus kūdikių energijos poreikiais
Tyrėjai daro išvadą, kad jeigu mamos laikosi Pasaulio sveikatos organizacijos patarimų – pradėti žindyti kūdikį iš karto po gimimo, žindyti taip dažnai ir tiek ilgai kiek kūdikis nori, neduodant jam jokio papildomo maisto ar gėrimo – motinos pieno, kurį kūdikis suvalgo, kiekis yra didelis ir laikui bėgant didėja, energijos, kuri gaunama iš motinos pieno, visiškai pakanka kūdikiui, kūdikio augimas yra normalus. Elgesio stebėjimo duomenys rodė, kad žindymas buvo neribojamas.
Autoriai tikisi, kad šie nauji įrodymai, kad neribojant žindymo motinos pieno kiekis keičiasi taip, kad patenkintų kūdikio iki 6 mėnesių poreikius ir palaiko normalų augimą, paskatins specialistus padėti mamoms pradėti žindyti kūdikius ir skatinti jas išimtinai ir pagal poreikį žindyti kūdikius iki 6 mėnesių.
Adequacy of Milk Intake During Exclusive Breastfeeding: A Longitudinal Study