Mokomės teisingai maitinti krūtimi

Paskelbė rima - 2010, Balandis 16 - 19:56

Parašyti šį įrašą paskatino vienos mamytės pagalbos šauksmas. Tiesiog nusprendžiau dar kartelį aprašyti, kaip reikia teisingai dėti mažulį prie krūties. Tai yra ne mano kūrinys, o ištrauka iš La Leche League knygos "The Womaly Art Of Breastfeeding". Kaip visada atsiprašau už skubų vertimą ir daugybę klaidų - prisiminiau vėl, kad versti yra daug sunkiau, negu rašyti :D

Šie žingsniai paaiškina kaip teisingai pridėti kūdikį prie krūties, kad kūdikis gerai žįstų ir gautų pakankamai pieno. Teisingas prigludimas ir krūties apžiojimas taip pat apsaugo spenelius nuo traumos.

1) Įsitaisykit teisingai. Pradžioje lengviausia maitinti sėdint. Atsisėskite lovoje, patogiame fotelyje arba supamoje kėdėje. Pagalvės yra būtinos. Pasidėkite jas už savo nugaros, po alkūnėm, ir ant kelių, kad paremtumėte vaikutį. Naudokite mažą suolelį tam kad pakeltumėte kelius arba padėkite pagalvę po keliais jeigu esate lovoje. Turite atsipalaiduoti, vengti raumenų įtampos.

2) Teisingai priglauskit mažylį. Kūdikis turi gulėti ant šonelio, jo visas kūnas turi būti pasuktas į jūsų pusę, ir jo keliukai turi įsiremti į jūsų kūną. Kūdikio ausis - petys - ir klubas turi būti tiesioje linijoje. Jo galvytė būti vienoje linijoje su kūnu, kad jam nereikėtų sukti galvos tam kad pasiekti spenelį.

3) Laikykite mažylį savo spenelio aukštyje, kad jums nereikėtų lenktis į priekį ir įsitempti, o vaikiukui būtų patogu valgyti.

4) Pasiūlykit krūtį kūdikiui. Jūsų nykštys ir smilius kartu turi atrodyti kaip U arba C raidė. Jie turi būti toliau už areolės. Prilaikykite krūtinę kol jūsų vaikiukas ją apžioja ir žindo, jūsų nykštys turi būti vienoje linijoje su kūdikio nosyte, o smilius ir kiti pirštai - kitoje krūties pusėje - apačioje. Pirštai turi būti toli nuo spenelio, kad nesutrukdytų apžiojimo ir žindymo.

5) Paskatink kūdikį teisingai apžioti krūtį. Jeigu mažylis suka galvą į šoną, švelniai paglostyk jo skruostą iš savo pusės. Pajudinkit kūdikį arčiau ir vėl toliau nuo krūties, truputi palieskit jo lupas ir pakartokite, kol vaikiukas išsižios plačiai. Kūdikio burnytė turi būti atversta tikrai plačiai. Kai mažylis plačiai išsižiojęs, glauskite jį prie krūties pirmiausiai smakru, tam kad jo apatinis žandikaulis, kuris atlieka visą darbą žindymo metų būtų kuo giliau krūtyje.

6) Priglauskite kūdikį prie krūties greitai ir tvirtai, kad jis paimtų krūtį giliai į burnytę. Kai jis apžioja krūtį, laikykite jį labai arti savęs, taip, kad smakras būtų labai giliai krūtyje. Jeigu krūtis blokuoja nosytę, prispauskite kojas arčiau savęs, kad vaikiukas gulėtų truputi kitokiu kampu. Jeigu vaikas teisingai paėmė krūtį, žindant neturi skaudėti.

7) Paskatink kūdikį efektyviai žįsti. Kad valgytų efektyviai, mažylis turi paimti ne tik spenelį, bet ir didesnį dalį areolės. Spenelis turi būti kuo toliau burnytėje, rudas laukas po speneliu turi būti visas/arba beveik visas apžiotas. Taip pat spenelis turi būti virš liežuvio. Kūdikio smakras turi būti prispaustas prie krūties.

8) Venkit spenelių skausmo. Jeigu maitinant skauda, dažniausiai tai reiškia, kad vaikiukas žinda neteisingai. Jeigu vaikiukas žindo neteisingai arba jums skauda maitinant, pabandykite dar kartą. Kitaip jis gali traumuoti spenelius.

Mama Natalija

http://mamosrankos.blogspot.com/