Žindymas paveikslėliuose

Mamos pieno sudėtis. Riebalai

Paskelbė rima - 2019, Gegužė 28 - 13:04

Mamos vis dar susiduria su tvirtinimais, kad mamos pienas antraisiais ir vėlesniais metais kažkokiu būdu pavirsta vandenėliu, kurio prisivalgęs vaikas visai nenori valgyti normalaus maisto. Tačiau mamos pieno tyrimai tvirtina visiškai priešingus dalykyus: mamos pienas antraisiais ir vėlesniais metais riebėja, turi daugiau baltymų ir kalorijų nepriklausomai nuo to, kiek dažnai mažylis žinda. Taip pat didėja laktoferino, lysozimo, imunoglobulino A, oligosacharidų ir natrio koncentracija. Mamos piene mažėja angliavandenių, kalcio ir cinko.

Kodėl verta žindyti? Žindymo nauda mamai

Paskelbė rima - 2018, Vasaris 2 - 14:40

Kodėl verta žindyti? Žindymo nauda mamai

Žindymo trukmė yra svarbus veiksnys, mažiantis 2 tipo diabeto riziką moterims. Kuo ilgiau žindoma, tuo labiau rizika mažėja, neprikausomai nuo to, ar moteris turėjo nėštumo diabetą, kiek vaikučių pagimdė ir kokios rasės ji yra. Skaičiuojamas rizikos mažėjimas - nuo 25 iki 47 procentų. https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/article-abstract/2668634

Laukiatės, norėtumėte žindyti, bet neesat tikra, kad pavyks? Žindymo kursai "Lengva motinystė" galėtų padėti suprasti kaip žindyti, kad pieno užtektų ilgam.

Kyla klausimų, kaip žindyti kūdikį iki 12 mėn ir ilgiau, nes atrodo, kad tai sudėtinga? Paskaita Žindomų kūdikių elgesys (ir INTERNETU) galėtų padėti surasti jums ir kūdikiui priimtiną žindymo tęsimo variantą.

Svarstote apie nujunkymą? Paskaita Nujunkymo menas (ir INTERNETU)  galėtų padėti rasti mamai ir kūdikiui ar mažam vaikui draugiškus būdus.

 

Trūksta pieno! Ar tikrai? Kaip atpažinti?

Paskelbė rima - 2017, Vasaris 5 - 21:44

Kaip suprasti, kad kūdikiui tikrai pakanka mamos pieno? Ši lentelė padės įvertinti situaciją padieniui pirmąją savaitę ir taip pat pasitikrinti, ar viskas gerai iki kūdikiui sueina 6 savaitės. Jeigu jūsų naujagimis pasišlapina ir pasituština tiek, kiek nurodyta lentelėje ar daugiau ir jo svoris auga, tikėtina, kad jis gauna pakankamai mamos pieno. Nuo 6 savaitės žindomas kūdikis gali nesituštinti iki 10-ies, kartais daugiau parų ir tai nebėra pieno trūkumo požymis. 

Trūksta pieno ar tikrai požymiai

Ar galima žindyti per daug?

Paskelbė rima - 2016, Lapkritis 4 - 10:51

Mamoms labai rūpi, ar galima kūdikį permaitinti žindant, ar reikia reguliuoti tarpus tarp maitinimų, dažniausiai galvojama apie pertraukų tarp maitinimų ilginimą, o laiko prie krūties trumpinimą. Be to, kad mokslas sako, jog žindyti reikia pagal poreikį, čia dar ir liaudies pastebėjimas - žindymo instrukcijos iš Lietuvių kalbos aiškinamojo žodyno:

Ar galima permaitinti kūdikį žindant?