Mastitas

Paskelbė rima - 2010, Vasaris 8 - 16:32

Kaip tai atrodo?

Vienoje ar abejose krūtyse jaučiamas sukietėjimas, guzas, toji vietas skausminga, paraudusi. Pakyla karštis, kartasi per labai trumpą laiką, su šaltkrėčiu. Jaučiatės taip, lyg sirgtumėte, simptomai panašūs į gripo.

Kopūstas mastito gydymuiKą daryti?

Prieš maitinimą pašildykite pažeistą krūties vietą šiltu kompresu ar vandeniu. Leiskite kūdikiui dažnai ištuštinti skausmingą krūtį: kelis kartus iš eilės duokite ją žįsti, o iš sveikosios krūties nutraukite pieną rankomis ar prientraukiu. Galite iš pradžių trumpai leisti pažįsti sveikąją krūtį, kad sužadintumėte pieno tekėjimą, o tada perkelti prie skausmingosios krūties. Įsitikinkite, kad kūdikis teisingai apžiojęs krūtį ir pasirinkite tokią padėtį, kad kūdikio smakras būtų nukreiptas į sukietėjimą (kartais reikia labai neįprastų padėčių norint tai padaryti). Žindymo metu švelniai masažuokite skaudamą vietą nuo krūtinės spenelio link. Po maitinimo šaldykite. Šaldymui tinka ledas, įvyniotas į plono audinio skiautę, vystyklą ar merliuką. Ledą puikiai atstoja šaldytų žirnelių pakelis, jie gerai pasiskirsto ir priglunda prie kūties. Galima naudoti šaldytuve atšaldytus kopūsto lapus, tik keiskite juos dažnai, vos tik sušyla.

Ledas mastito gydymuiJeigu taikant šias priemones karštis nenukrenta ir būklė nors truputį nepagerėja per 24 valandas, kreipkitės į gydytoją. Greičiausiai jums skirs antibiotikų. Dauguma antibiotikų tinkami vartoti žindant, todėl net vartodama juos tęskite žindymą pagal ankstesnes rekomendacijas. Ar jums skirti vaistai dera su žindymu galite pasitikrinti svetainėse www.e-lactacia.org, www.infanrisk.com arba LactMed.  Jeigu pradėjus vartoti antibiotikus per dvi paras būklė nepagerėja, vėl kreipkitės į gydytoją.

Nepamirškite, kad jūs sergate ir jums būtina ilsėtis, kad greičiau pasveiktumėte. Perleiskite darbus kitiems žmonėms,  o pati su kūdikiu leiskite laiką lovoje ir gerkite daug skysčių.

Mastito gydymui taip pat galėtų būti naudojamos gerosios bakterijos, ypatingai Lactobacillus fermentum arba Lactobacillus salivarius kaip alternatyva antibiotikams. (Šaltinis: Arroyo R, et al. Treatment of infectious mastitis during lactation: antibiotics versus oral administration of lactobacilli isolated from breast milk. Clin Infect Dis. June 15, 2010;50(12):1551–1558.)