Kaip atkurti ar sustiprinti ryšį su vaikui per 5 minutes

Paskelbė rima - 2017, Rugpjūtis 26 - 16:51

Tėčio ir dukros ryšys

Čia yra būdai ryšiui kurti, kuriuos naudoju kasdienybėje. Be abejo, vieni būdai tiks su bet kokio amžiaus vaikais, kiti tik su mažyliais, dar kiti tik su didesniais vaikais. Eksperimentuokite ir ieškokite kas jums veikia geriausiai!

1. Apkabinkite pirmas ir laikykite tol, kol vaikas pradės muistytis norėdamas atsitraukti. Apkabinkte bent 12 kartų per dieną.

2. Vaikai nerimsta? Prisėskite ant sofos, apsikabinkite vaikus ir paskaitykite jiems pasaką.

3. Pasiūlykite vaikui visišką savo dėmesį. Pasakykite “Dabar esu tavo. Galime kartu ką nors nuveikti ar pasikalbėti”. Kai laikas baigsis, sutarkite dėl kito karto.

4. Pasijuokite kartu. Papasakokite vaikui ką nors juokinga. Juokas suartina.

5. Paskirkite laiką vakariniams pašnibždukams lovoje. Jei turite kelis vaikus, galite sudaryti grafiką, kurį vakarą su kuriuo iš vaikų šnibždatės.

6. Žaiskite fizinius žaidimus. Pajodykite ant nugaros, eikite imtynių ar kitais būdais žaismingai grumkitės su vaiku. Drąsiai galite pralaimėti. Žaiskite gaudynes. Jose galite būti pabaisa, nesėkmingai gaudanti vaiką. Neišsigąskite, jeigu žaidimo eigoje ar pabaigoje pasipils ašaros dėl fizinio užsigavimo ar emocinės neteisybės. Priimkite jas jautriai ir patvirtinkite jų teisėtumą. Jokiu būdu negąsdinkite vaiko, kad daugiau nežaisite, jeigu verks. Slėpynės irgi tinka, tik kol turite vaiką iki 5 metų nežaiskite, kad nežinote, kur vaikas slepiasi, nes jeigu garsiai pasakysite, kad nežinote, vaikas išlįs iš slėptuvės ar jus pašauks. Tėvai turi žinoti kur jų vaikai yra.

7. Įsitraukite į vaiko žaidimo pasaulį. Tegul jums papasakoja, ką veikia, kuo vaikui įdomu tai, ką jis veikia.

8. Namų ruošos darbą paverskite bendru žaidimu.

9. Kartu vartykite nuotraukų albumą. Papasakokite kaip gera jums buvo su vaiku kartu patirti nuotraukose užfiksuotas akimirkas.

10. Eikite kartu pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais.

11. Perskaitykite tą pačią knygą. Aptarkite kas joje judviems buvo įdomaus.

12. Kartu rašykite dienoraštį. Ypač, jeigu su vyresniu vaiku pokalbis sunkiai mezgasi, bet jis galėtų jums rašyti. Susirašinėkite naudodamiesi tetefonu ar kompiuteriu, tačiau rašymas ant popieriaus turi geresnį poveikį santykiams. Parašykite ir palikite sąsiuvinį po vaiko pagalve. Net jeigu vaikas jums neatsako, grąžina sąsiuvinį ar pan., galite ir toliau jam rašyti apie jį ir apie save gerus dalykus. Jeigu vaikas dar nerašo, paklauskite, ką jis norėtų, kad užrašytumėte apie jo praėjusią dieną.

13. Kartokite “Aš myliu tave” dažnai.

14. Kutenkite, tačiau atsižvelkite į vaiko ribas.

15. Pieškite vaikui ant nugaros. Senasis “Stulpai, stulpai, laidai, laidai, elektra” puikiai tiks, tik vietoje to, kad trenktumėte vaikui per nugarą (kaip vaikai darydavo vieni kitiems mano vaikystėje), sakydami “elektra” pakutenkite. Nežinantiems žaidimo: stulpai piešiami vertikaliai ant nugaros, laidai – horizontaliai. Dar vienas mano vaikų mėgstamas žaidimas ant nugaros yra “Eina meška per samanas, eina meška per samanas”, sakoma lėtai ,abiejų rankų pirštų galais spaudžiama nugara imituojant žingsniavimą vaiko nugara), tęsiama dvigubai greitesniais “žingsniais” sakant “cupu lupu cupu lupu.”.

16. Tiesiog glostykite ar masažuokite vaikui nugarą.

17. Žavėkitės vaiku ir tai išreikškite neverbaliniu būdu - džiugesiu veide, šypsena, grožėjimusi, žavėjimusi.

Rima, 5 vaikų mama

 

Paskaitos apie prieraišumą:

http://www.zindymas.lt/paskaitos-apie-prieraisuma