Seminaras “Auklės dilema: vaiką prižiūrinčiojo asmens ryšio su vaiku ir jo šeima kūrimo svarba ir metodai”

Paskelbė rima - 2017, Birželis 6 - 14:01

Auklės mokymaiAuklė, auklėtojas – patikėdami daliai dienos savo brangiausią turtą, tėvai dažnai kelia labai aukštus reikalavimus žmogui, kuris lieka su jų vaiku. Kokios dienotvarkės laikytis, kaip maitinti, kokias vertybes perduoti – atrodo, viskas reikšminga. Seminaras vaikų priežiūros specialistams “Auklės dilema”– apie svarbiausius žingsnius užmezgant ryšį su vaiku.

Seminarui jėgas suvienijo socialinė darbuotoja ir paskaitų tėvams apie prieraišumą lektorė Rima Kurtinaitienė ir studijos tėvams “Šilkaus pupa” bei Teatro kūdikiams sumanytoja Kristina Savickytė – Damanskienė. Pasitelkdamos savo asmeninę ir profesinę patirtį, lektorės dalinsis žiniomis ir patarimais, kurie padės ir žmonėms, dirbantiems su vaikais, ir patiems tėvams – kaip bendromis jėgomis pasiekti, kad vaikas jaustųsi ramus, išsiskirdamas su tėvais.

Kam skirta – būsimoms ir esamoms auklėms, darželių auklėtojams, ankstyvojo ugdymo mokyklėlių mokytojams, vaikų priežiūros secialistams žaidimų kambariuose ir stovyklose, tėvams, seneliams.

Seminaro trukmė – 6 akademinės valandos.

Vieta – Vilniaus centras, paskelbiama užsiregistravusiems.

Data – 2017 m. birželio 30 dieną, penktadienį, 14:00 – 19:30 val.

Išankstinė registracijos kaina - €39 žmogui, €49 – auklei ir vienam iš tėvų, jeigu sumokate iki birželio 23 d. 

Įprasta kaina: €45 žmogui, €55 auklei ir vienam iš tėvų.

Registruotis prašome užpildant šią formą:

Seminaro planas:

Pirmoji dalis (lektorė Rima Kurtinaitienė) – „Vaiko prieraišumas“

Kodėl prieraišumas yra toks svarbus?

Ko reikia, kad vaikas jaustųsi saugus su jį prižiūrinčiu suaugusiuoju?
Kaip sukurti ryšį su vaiku?
Kaip padėti vaikui atsisveikinti su tėvais, išeinančiais į darbą?
Ką daryti su vaiko jausmais dienos eigoje?
Kaip išsiskirti su vaiku vakare?
Kaip atsisveikinti su užaugusiu mažyliu ar keičiant darbą.

Antroji dalis (lektorė Kristina Savickytė – Damanskienė) – „Apie kūrybišką ryšį su vaiku“

Kūrybiški būdai užmegzti ryšiui su vaiku.

Vaizduotės galia ugdomojoje veikloje.

Kodėl svarbu matyti vaiką ir auginti jame tai, kas jam įdomu ir sekasi?

Kaip integruoti ugdomąją veiklą į kasdienybę?

Pasakų sekimo paslaptys.

Kaip kūrybiškai spręsti sudėtingas situacijas?

Lektorės:

Rima Kurtinaitienė

Socialinė darbuotoja, žindymo konsultantė, 5 vaikų mama į vaikų ir suaugusiųjų prieraišumo klausimus gilinas jau 17 metų. Vilniaus arkvykupijos šeimos centre, vėliau Prieraišiosios tėvystės centre dirbo su mamomis ir kūdikiais vesdama mokymus apie žindymą, vaikų nešiojimo ir artimo kontakto svarbą. Pastaraisiais metais ypatingai daug dėmesio skiria prieraišumo klausimams vaikystėje nagrinėti. Rimos tikslas – padėti tėvams ir vaikams užmegzti saugius ir tvirtus ryšius, kad vaikas galėtų augti atskleisdamas savo įgimtas dovanas ir talentus.

Kristina Savickytė – Damanskienė.

Aktorė, legendinės režisierės Dalios Tamulevičiūtės auklėtinė, renginių vedėja ir teatro pedagogė, savo pedagoginį kelią prieš 12 metų pradėjusi Tele Bim Bam ankstyvojo ugdymo mokyklėlėje, o vėliau ir darželyje. Taip pat Kristina yra trijų vaikų – šešiolikmečių Justinos ir Gabijos bei penkiamečio Motiejaus mama. Kristinos sukurta “Šilkaus pupa” – tai kūrybinės programos įvairaus amžiaus vaikų tėvams ir vaikams – nuo gimimo iki gimnazistų, kurių tikslas – drąsinti ir įkvėpti tėvus daugiau laiko praleisti su vaikais bei patiems patikėti savo kūrybiškumu.