8 prieraišiosios tėvystės principai ir saugus prieraišumas

Paskelbė rima - 2017, Gruodis 19 - 10:16

Prieraišioji tėvystė, kaip apibendinanti ir suteikianti mano vaikų auginimui pavadimimą, į mano gyvenimą atėjo 2004 metais, kai laukiausi antrojo vaiko - dukros. Pirmoji knyga apie tai buvo William ir Martos Sears "Fussy baby" ("Neramus kūdikis"). Kaip daugelis mamų maniau, kad mano pirmagimis tikrai buvo neramus ir reikėtų ieškoti ruoštis antram vaikui, kad gyvenimas - dabar jau su vyresniu vaiku - būtų lengvenis. Tikriausiai tai buvo pats geriausias pasiruošimas, kurio man iš tiesų reikėjo. Mano mažylė pirmuosius gyvenimo metus padėta ant bet kokio paviršiaus (lovos, lovytės, vežimėlio, automobilinės kėdutės) miegodavo ne ilgiau kaip 20 minučių ir prabusdavo išskyrus vieną kartą per parą. Pirmuosius gyvenimo metus miegodavo tik su krūtimi burnoje ir ilgiausiai išmiegodavo iki 2 val. lovoje ir be krūties vakare užmigdyta "nakties miego". Jeigu nebūčiau pasiruošusi vaikjuostės, slingo ir nusiteikimo nešioti mažylę ant savęs 24 val per parą ir nebūčiau perskaičiusi knygos "Neramus kūdikis", greičiausiai būčiau išsikrausčiusi iš proto ieškodama priežasčių kodėl ji taip elgiasi. Žinoma, kartais priežasčių būna, anatominių ar fiziologinių ir reikia jų ieškoti, tačiau mūsų atveju tai buvo tiesiog laiko klausimas, kada viskas "susitvarkys".

Paskaita 8 prieraišiosios tėvystės principai ir saugus prieraišumas

Tad šioje paskaitoje sužinosite apie 8 prieraišiosios tėvystės principus, ką  jie apima, į ką ragina atkreipti dėmesį. Po kiekvieno principo aptarimo gausite nuorodų į literatūros, kurią verta studijuoti, sąrašą atitinkama tema lietuvių ir anglų kalbomis.

Prieraišiosios tėvystės principai, kuriuos aptarsime paskaitoje:

1. Pasirenkite nėštumui, gimdymui ir tėvystei. Tai ir apie natūralų gimdymą, ir apie gimdymą cezario pjūvio pagalba ir gerokai daugiau, nei fizinis gimdymas, tai ir dviejų suaugusiųjų žmonių gimimas tėvais šiam kūdikiui.

2. Maitinimas – su meile ir pagarba. Tai ne vien tik žindymas. Juk vaikus tenka maitinti visą likusį gyvenimą!

3. Jautriai reaguokite į vaiką - prichologinis prisilietimas prie vaiko.

4. Prisilietimo svarba - fizinis prisilietimas prie vaiko.

5. Saugus miegas – saugus ne tik fiziniu, bet ir emociniu požiūriu.

6. Užtikrinkite nuolatinę ir meile pagrįstą priežiūrą. 

7. Pasitelkite pozityvų auklėjimą.

8. Siekite asmeninio ir šeimos gyvenimo darnos, ieškokite ribų ir pusiausvyros. 

Ką bendro turi Prieraišioji tėvystė su saugiu prieraišumu?

Paskaitos trukmė 1,5 val. 

2018 m. paskaita vyks:

  • birželio 19 d. 11 val.

Registracija vyksta užpildant šią formą:

Registracija

Paskaitą skaito socialinė darbuotoja, žindymo konsultantė, vaikų nešiojimo mokytoja, 5 vaikų mama, viena iš Prieraišiosios tėvystės centro steigėjų Rima Kurtinaitienė.

Prieraišiosios tėvystės principai

Ko reikia, kad prisijungtum prie paskaitos internetu gyvai?

  • Kad įrenginyje veiktų naršyklė su naujausia Adobe flash player versija (čia galima pasitiktinti, http://isflashinstalled.com/ jeigu matote parašyta YES, tuomet tikėtina, kad Adobe flash player yra instaliuotas)
  • Kad turėtumėte 256 kbps interneto plotį (galite pasitikrinti čia: http://www.bandwidthplace.com/ oranžinio rato viduryje spauskite START, Po užrašu Download turėtų atsirasti skaičius bent 0,25 Mbps)
  • Telefonu galima jungtis per Clickmeeting programėlę Android operacinei sistemai.
  • Užsiregistruoti į paskaitą https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeStxsbw88JJ34bjY…/viewform
  • Sumokėti mokestį.
  • Sulaukti laiško su nuoroda į seminaro kambarį.
  • Prisijungti prie seminaro "kambario" likus 15 min. iki paskaitos pradžios.
  • Išklausyti paskaitą ir parašyti savo atsiliepimą

Kitos paskaitos INTERNETU GYVAI

Taip pat INTERNETU GYVAI galite išklausyti paskaitas apie Nujunkymą, papildomą kūdikių maitinimą, baby-led kūdikių maitinimo būdą, kūdikių miegą  ir Žindomų kūdikių elgesį.