Pieno priplūdimas (3-6 para)

Kaip tai atrodo?

Krūtys karštos, sunkios ir kietos. Oda atrodo kaip įprasta. Mamai gali šiek tiek pakilti temperatūra, todėl rekomenduotina tomis dienomis matuoti temperatūrą ne pažastyje, bet kirkšnyje. Pienas teka laisvai, kūdikiui lengva žįsti. Ši būklė būdinga 3-6 dienai po gimdymo, kuomet nedidelius priešpienio kiekius pakeičia gausiai besigaminantis pienas, o pieno gamybai į krūtis priplūsta kraujo ir skysčių.

Ką daryti?

Dažnai ir neribojant laiko žindyti. Įsitikinkite, kad jūsų kūdikis apžioja krūtį gerai, kad valgymo metu matote rijimo judesius. Jeigu krūtis yra tiek pilna, kad sukietėjęs rudasis laukelis, kūdikiui nepavyks taisyklingai apžioti krūties. Tokiu atveju nutraukite šiek tiek pieno rankomis, kad rudasis laukelis pasidarytų minkštesnis. Leiskite krūtį žįsti tol, kol kūdikis pats ją paleis arba užmigs. Jeigu paleidęs pirmą krūtį kūdikis dar norės žįsti (žr. alkio požymiai), pasiūlykite antrąją krūtį. Jeigu antrosios krūties nereikia, tačiau jaučiate diskomfortą dėl pieno priplūdimo, šiek tiek pieno nusitraukite. Tiek, kad krūtis palengvėtų. Būklę gali kiek palengvinti krūties šildymas prieš maitinimą (pvz., šiltame vandenyje) ir šaldymas (iki 20 min.) po maitinimo. Šaldyti galima bet kuo šaltu, tame tarpe ir kopūsto lapais ar bulvių tarkiais, o gal varškės ir medaus kompresu – kaip jums atrodo patogiau. Keiskite žindymo padėtis. Paprastai pieno priplūdimo sukeltas diskomfortas praeina per vieną dvi paras.

Renginiai

2018  metų paskaitų tvarkaraštis

Vasario 19 d. Papildomas kūdikių maitinimas INTERNETU GYVAI 9 val.

Vasario 19 d. Žindomų kūdikių elgesys INTERNETU GYVAI 11 val.

Vasario 19, 21, 26, 28 d. Žindymo kursai "Lengva motinystė" 18 val.

Vasario 21 d. Nujunkymo menas INTERNETU GYVAI 9 val.

Kovo 20, 21, 26, 28 d. Žindymo kursai "Lengva motinystė" 9 val.

Kovo 22 d. prasideda "Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programa".  Rytinė grupė nuo 9.30 val. vakarinė grupė nuo 18.30 val. Vilniuje.

Visos paskaitos...

© Zindymas.lt Be svetainės savininkų leidimo informaciją kopijuoti ir platinti draudžiama. Svetainėje pateikiama medžiaga yra informacinio pobūdžio ir neatstoja specialistų konsultacijos. Informaciją stengiamės kaip galima greičiau atnaujinti, kad ji atititktų naujausius mokslinius tyrimus, tačiau neišvengiamai gali likti klaidų ir netikslumų. Todėl esant problemoms geriausia yra kreiptis į specialistus.