Papildomo maisto įvedimo laikas ir žindymo trukmė

Paskelbė rima - 2020, Vasaris 4 - 12:00

Ar ankstyvas primaitinimas kitu maistu skatina ankstyvą nujunkymą? Šiame tyrime buvo tiriamos kelios vaikų kartos, renkami duomenys apie primaitinimo kitu maistu laiką ir žindymo nutraukimo laiką.

Mokslininkai sako, kad būdinga, jog dauguma kūdikių pradedami primaitinti mėnesiu anksčiau, nei tuo metu rekomenduojamas laikas. Pvz., kai rekomenduojamas primaitinimas nuo 4 mėnesių, dauguma kūdikių pradedami primaitinti nuo 3 mėnesių. Kai rekomendacijos pakeičiamos į primaitinimą nuo 6 mėnesių, gerokai sumažėja kūdikių, primaitinamų nuo 3 mėnesių, bet dauguma pradedami primaitinti nuo 5 mėnesių.

Primaitinimas košėmis

Įdomu, tiesa? Tenka išgirsti iš mamų, kad šeimos gydytojai neretai rekomenduoja pradėti pratinti prie kito maisto nuo 5 mėnesių, kad sulaukus 6 mėnesių jau valgytų pilnas porcijas. Nors Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja PRADĖTI primaitinimą nuo 6 mėnesių, t.y. nuo 6 mėnesių pradėti ragauti, o ne valgyti pilnomis porcijomis.

Taip pat kito maisto davimas kūdikiui dar nesulaukus 4 mėnesių susijęs su nujunkymu iki 6 mėnesių, o kito maisto davimas nesulaukus 6 mėnesių - su ankstyvesniu nujunkymu. Mokslininkai sako, kad ankstyvas primaitinimas trumpina bendrą žindymo trukmę ir nerekomenduoja keisti dabar galiojančių rekomendacijų pradėti primaitinimą nuo 6 mėnesių.

Ankstesnis nei 6 mėnesiai primaitinimas taip pat nėra rekomenduojamas dėl alergijų prevencijos. Šiuo metu atlikti tyrimai rodo, kad TIK vaikams su labai stipriu dermatitu galėtų būti naudinga paragauti TIK žemės riešutų penktojo mėnesio eigoje, ir tai pageudautina ne namuose, o medicinos įstaigoje, kur jam bus galima suteikti pagalbą, jeigu prireiktų. https://pediatrics.aappublications.org/content/143/4/e20190281

Mokslinis straipsnis: Does early introduction of solid feeding lead to early cessation of breastfeeding? https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/mcn.12944

Paskaitos apie primaitinimą:

Papildomas kūdikių maitinimas: http://www.zindymas.lt/paskaita-papildomas-kudikiu-maitinimas

Baby-led primaitinimo būdas. Tyrimai ir rekomendacijos: http://www.zindymas.lt/baby-led-kudikiu-primaitinimo-budas