Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programa

Kartais kiekvienas iš mūsų, tėvų, jaučiamės pasimetęs ar nesuprantame ko vaikui iš mūsų reikia. Įsivaizduok, kaip jaustumeisti, jeigu galėtum suvokti ko vaikas iš tavęs prašo. The Circle of Security® Parenting™ programa remiasi dešimtmečiais tyrimų apie tai, kaip galima būtų palaikyti ir sustiprinti tėvų ir vaikų santykius.

Po šios susitikimų serijos:
 - Suprasite vaiko emocinį pasaulį išmokdami perskaityti vaiko emocinius poreikius.
 - Padėsite vaikui sėkmingai suvaldyti emocijas
 - Paskatinsite geresnį vaiko savosios vertės suvokimą
 - Atrasite savo įgimtą išmintį ir troškimą padėti vaikui jaustis saugiame ryšyje su tavimi.

Susitikimų temos

Pirmasis susitikimas: Saugaus prieraišumo ratas

Antrasis susitikimas: Vaiko poreikiai saugaus prieraišumo formavimuisi

Trečiasis susitikimas: “Būti kartu” visame rate

Ketvirtasis susitikimas: “Būti kartu” su kūdikiu

Penktasis susitikimas: Kelias į saugų prieraišumą

Šeštasis susitikimas: Mums kylantys sunkumai

Septintasis susitikimas: Santykių nutrūkimas ir pataisymas

Aštuntasis susitikimas: Apibendrinimas ir pasidžiaugimas rezultatais.

Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programa registracijos forma

Čia galite pamatyti keletą video, kurie yra sukurti kai kurių programoje nagrinėjamų temų motyvais:

Kaip būti kartu su vaiku grojant ryklių muzikai: https://vimeo.com/145329119

Pakankamai geri tėvai: https://vimeo.com/122770192

Apie dėmesio reikalavimą kaip poreikį santykių su tėvais pagilinimui https://vimeo.com/147759926

Susitikimų forma

Video medžiagos peržiūra, diskusijos, asmeninės patirties pasidalinimas. Video medžiaga anglų kalba su lietuviškais titrais.

Susitikimų laikas

Susitikimai vyks ketvirtadieniais nuo kovo 22 d.

Kovo 22 d.

Kovo 29 d.

Balandžio 12

Balandžio 19

Balandžio 26 d.

Gegužės 3, d.

Gegužės 10 d.

Gegužės 17 d.

Kam rekomenduojama lankyti?

Idealiai tinka tėvams, auginantiems bent vieną vaiką nuo gimimo iki 6 metų. Tačiau tinka ir vyresnių vaikų tėvams bei pirmagimio besilaukiančioms poroms.

Rytinė grupė rekomenduojama mamoms, kurių kūdikiai dar nevaikšto. Taip pat visiems kitiems, kam nėra baisu dalyvauti paskaitose su kūdikiais.

Vakarinė grupė skirta tėčiams ir mamoms, galintiems palikti vaikus namuose.

Dalyvių atsiliepimai apie "Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programa"

"Daugelis seminarų yra skirti konkrečiai problemai spręsti: broliai nesutaria, vaikai neklauso tėvų ir panašiai. „Saugaus prieraišumo ratas“ man – tarsi visos tėvystės schema, empatiškos, prieraišios, švelnios, sąmoningos tėvystės pagrindas. Vaizdo medžiaga, diskusijos ir namų darbai leido gerai pažvelgti į save dabar ir vaikystėje, atpažinti, kur ir kodėl ta schema mano realybėje stringa, lūžta. Tai žinodama, galiu nesunkiai ją taisyti, taigi ir būti „pakankamai gera mama“ savo vaikams. Džiaugiuosi radusi daug atsakymų, tiesiog esminį raktą į sėkmingą motinystę."

Ieva, trijų sūnų mama


"Daug domiuosi tėvystės tema, ir svarsčiau, ar ši programa turės naudos. Išvada: tai buvo bene geriausias paskaitų kursas, kurį esu išklausiusi. Paskaitos davė daug įžvalgų, kaip suprasti vaiko elgesį ir savo reakcijas. 
Paskaitų formatas toks, kad be gaunamos teorijos mamytės/tėveliai dalinasi savo pavyzdžiais, aptaria, ką tos situacijos reiškia. Tai suteikė labai daug naudingos informacijos."
Dalia, 1,5 metų mažylės mama.

"Anksčiau maniau jog mano mažasis daug ''ožiuojasi''.Dabar kai tėvai man pasako jog vaikas daug ožiuojasi atsakau jog kolkas jis taip gali išreikšti savo nepasitenkinimą kažkuo. Dabar ramiau priimu vaikų ''ožiukus''. Suprantu kai pradeda skambėti ''ryklių muzika''.Kadangi suprantu kad tai ''ryklių muzika'' ją sutramdau, tai padeda išlikti ramesnei su vaikais bei su suaugusiais. Labai džiaugiuosi paskaitomis - buvimas su vaikais tapo kokybiškesnis. Paskaitose gauta informacija padėjo ne tik bendraujant su vaikais bet ir su kitais aplinkiniais. Ačiū labai labai.

Svetlana, dviejų vaikų mama.

 

Nors auginu trečią vaiką lankytas Prieraišmo rato kursas buvo naudingas. Vėl gavau įkvėpimo ir pastiprinimo būti stipresne savo vaikų vedle, kol jie auga šalia. Tikiu, kad tėvų esminė pareiga - amortizuoti vaikų jausmus, šis kursas suteikia aiskius įrankius kuo pozityviau/rezultatyviau tuos banguojančius jausmus atlaikyti, suprasti. Tuo pačiu, padeda suprasti pačiam tėčiui ar mamai labiau save ir kodėl jis būtent taip elgiasi dabar. Ryklių muzika man buvo visiškai naujiena, kuri yra vaizdingai užkoduota tiesa.  

Dovilė, 3 vaikų mama


Kursas padėjo geriau suprasti kasdienius vaiko emocinius poreikius, iš kur jie atsiranda, kaip pasireiškia, kaip reikėtų į juos atliepti. Šitas suvokimas, perleistas per savo išgyveimų ir patirties filtrą, leis išlikti jautriam vaiko poreikiams bet kokioje situacijoje. 

Tėtis Donatas

Labai šaunūs kursai. Teorija paremta praktiniais pavyzdžiais leido geriau suprasti vaiką, kodėl jis taip elgiasi.  Tiesiog tampa lengviau juos suprasti, suprasti save ir kodėl aš noriu toje situacijoje elgtis taip ir kovoti su savo problema viduje (ryklių muzika). Kartais netgi pagaunu save stebint kaip kiti tėvai elgiasi su savo atžalomis ir analizuojant jų veiksmus (klaidas) ir po to lengviau sugauti save panašiose situacijose ir nedaryti tokių pačių klaidų. Padėjo suprassti ir surasti tą siekiamybę - balansą tarp griežto ir silpno. Manau, šie kursai tikrai padės išlaikyti sveikus santykius tarp tėvų ir vaikų, taip pat geriau suprasti jų jausmus. 

Tėtis Rolandas

Saugaus prieraišumo ratas ir ši programa atsakė į esminius gyvenimo su vaiku klauismus ir įvardino galimas kylančių problemų priežastis. Ir net jei ne visada galime pašalinti tas priežastis, vis tiek galime su šiomis žiniomis rasti tinkamą išėjimą iš situacijos. Jei kyla klausimai "Ko vaikas nori?" "Kas čia vyksta?" "Ką daryti?", labai rekomenduoju šią programą.

Mama Reda

Labai džiaugiuosi sudalyvavusi šiame susitikimų cikle, kuris buvo labai praktinis ir daugybę skaitytos prieraišiosios tėvystės teorijos pavertė praktika kasdien. Taip pat sužinojau daug naujų dalykų, atpažinau savyje esančius trukdžius būti mama, kurios linkiu savo vaikui. Iš kaltės dėl to, kad esu bloga mama, tapau pakankamai gera mama, ir pati geriausia savo vaikui. Matau pokyčius savo motinystės kasdienybėje. Tai nereiškia, kad nedarau ar nedarysiu klaidų, bet dabar turiu savyje vidinį kompasą kaip tų klaidų daryti mažiau ar užbėgti joms už akių, o suklydus - pasitaisyti. Daugiau džiaugsmo ir lengvumo mano mamystėje. 

Mama Vaida

"Circle of security" susitikimai man labai patiko, džiaugiuosi, kad juos atradau. Žavėjo užsiėmimų struktūra: žiūrėjome video, aptardavome, dalijomės patirtimis, su kokiais iššūkiais susiduriame bendraudami su vaikais. Šių užsiėmimų idėjos man buvo naujas atradimas - tai, ką išgirdau, turėjo prasmę, nes to atspindį pradėjau pastebėti kasdienybėje būnant su vaiku. Daug dalykų ėmiau taikyti stiprinant savo ryšį su vaiku. Supratau, kad nėra idealių mamų ir tėčių, tereikia būti pakankamai geru, o ką tai reiškia ir kiek procentų yra tas "pakankamai" sužinosite šiuose "Saugaus prieraišumo rato" kursuose. Patikėkite, liksite nustebę. 

Mama Alina

Kursai labai padėjo sustruktūruoti savo jau turėtas žinias, gauti tarsi aiškesnę, suptrantamesnę schemą, kaip kuriamas santykis su vaiku, kokie vaiko poreikiai. Taip pat nemažai suptratau apie save, kur man, kaip mamai, reikia pastiprinimo. Buvo labai naudingos ir diskusijos, pokalbiai su grupiokais, kurių metu gaudavau ir puikių įžvalgų, įdomių patirčių ir patarimų. Esu be galo dėkinga Rima už šį kursą ir visiems tėvams, kuriems svarbu, kokį nuoširdų santykį su jumis turės jūsų vaikas, labai rekomenduoju dalyvauti.

Mama Marina

Žavesys saugus prieraišumas

Susitikimų kaina

Išankstinė registracija:

Rytinės grupės kurso kaina 65 eur asmeniui – galioja, jei sumokate visą sumą iki kovo 15 d. 

Vakarinės grupės kurso kaina 70 eur asmeniui – galioja, jei sumokate visą sumą iki kovo 15 d. 

Registruojantis abiems tėvams išankstinės registracijos metu į bet kurią grupę (vienas gali lankyti rytinę, kitas vakarinę), vienam iš tėvų taikoma 10 proc. nuolaida.

Įprasta registracija:

Rytinės grupės kurso kaina 80 eur asmeniu – patvirtinama sumokėjus avansą 40 eur, Likusią sumą – €40 – reikia sumokėti pradedant lankyti 8 užsiėmimų ciklą. Jei registruojatės likus savaitei iki ciklo pradžios, reikia sumokėti iškart visą sumą.

Vakarinės grupės kurso kaina 85 eur asmeniui – patvirtinama sumokėjus avansą 40 eur, Likusią sumą – €45 – reikia sumokėti pradedant lankyti 8 užsiėmimų ciklą. Jei registruojatės likus savaitei iki ciklo pradžios, reikia sumokėti iškart visą sumą.

Praleidus užsiėmimą video medžiagą galima peržiūrėti kursų metu ketvirtadieniais, rytais nuo 9 iki 9.30 val. arba vakarais nuo 18 iki 18.30 val. iš anksto suderinus ir gaunama visa su užsiėmimu susijusi medžiaga. Pinigai už praleistus užsiėmimus nėra grąžinami. 

Grupėse vietų skaičius ribotas.

Registracija

Į "Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programą" užsiregistruosite užpildydami formą 

Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programa registracijos forma

Vietų skaičius ribotas.

Registruodamiesi sutinkate laikytis zindymas.lt dalyvavimo renginiuose taisyklių.

Jeigu kyla daugiau klausimų rima@ zindymas.lt

Kursų vadovė

Rima Kurtinaitienė, socialinė darbuotoja, žindymo konsultantė IBCLC, Circle of security international programos tėvams "Circle of security Parenting" vadovė.

Renginiai

2018  metų paskaitų tvarkaraštis

Kovo 3 d.  Dvynukų žindymas  11 val. 

Kovo 22 d. prasideda "Pakankamai geri tėvai. Saugaus prieraišumo rato programa".  Rytinė grupė nuo 9.30 val. vakarinė grupė nuo 18.30 val. Vilniuje.

Kovo 20, 21, 26, 28 d. Žindymo kursai "Lengva motinystė" 9 val.

Balandžio 16, 18, 23, 25 d. žindymo kursai  Žindymo kursai "Lengva motinystė" 18 val.

Balandžio 16 d. Adaptacija darželyje  Internetu gyvai 9 val.

Balandžio 16 d. Papildomas kūdikių maitinimas INTERNETU GYVAI 11 val.

Balandžio 18 d.  Nujunkymo menas INTERNETU GYVAI 9 val.

Balandžio 18 d. Žindomų kūdikių elgesys INTERNETU GYVAI 11 val.

Balandžio 23 d.  Dvynukų žindymas  INTERNETU Gyvai 9 val.

Balandžio 28 d. Baby-led kūdikių primaitinimo būdas: tyrimų apžvalga ir idėjos taikymams INTERNETU 9 val.

Balandžio 28 d. 8 prieraišiosios tėvystės principai ir ir saugus prieraišumas INTERNETU GYVAI 11 val.

Visos paskaitos...

© Zindymas.lt Be svetainės savininkų leidimo informaciją kopijuoti ir platinti draudžiama. Svetainėje pateikiama medžiaga yra informacinio pobūdžio ir neatstoja specialistų konsultacijos. Informaciją stengiamės kaip galima greičiau atnaujinti, kad ji atititktų naujausius mokslinius tyrimus, tačiau neišvengiamai gali likti klaidų ir netikslumų. Todėl esant problemoms geriausia yra kreiptis į specialistus.