Kodėl nereikėtų piktnaudžiauti tyrelėmis maišeliuose

Paskelbė rima - 2020, Vasaris 4 - 22:41

Technologiniai sprendimai, palengvinantys mūsų gyvenimą, visada atrodo patrauklūs. Juk laiką, kurį skirtume skalbimui ar indų plovimui dabar galime skirti kitiems dakykams. Tačiau technologijos kartu ir keičia mus. Kūdikių maitinimui pramonė sukuria daug įvairių priemonių ir netgi paruošia mūsų mažiesiems maistą už mus. Ir tėvams tenka priimti sprendimus ne tik nuo ko pradėti, kokiu būdu - Baby-led ar šaukšteliu - maitinti, bet dar ir nuspręsti, ar tai, ką matome parduotuvių lentynose yra prasmingas pasirinkimas.

Kūdikių tyrelės "maišeliuose" ir Lietuvoje darosi vis populiaresnės. Ir maišeliuose ne tik vaisiai, bet ir daržovės bei mėsa. Kūdikis pasimaitina pats, o netvarkos tikimybė - maža. Jeigu toks maitinimo(si) būdas dominuoja primaitinant pirmuosius gyvenimo metus, kūdikis praranda galimybę treniruoti žandikaulio ir liežuvio raumenis, trinti maistą daintenomis, stumdyti jį liežuviu po burną, vilgyti seilėmis ir tik tada nuryti. 

Tai apriboja maisto produktų ir jų skonių pažinimo galimybes, pratinimąsi prie maisto tekstūros įvairovės, žandikaulio vystymąsi ir raumenų bei judesių, vėliau reikalingų garsams, tokiems kaip m, p, b, t, l, n d tarti. Tad būkime atidūs, kad tėvų patogumas netaptų vėlesnių sunkumų priežastimis, sudarykime sąlygas kūdikiui kuo dažniau praktikuotis normalaus maisto valgymą antrąjį pirmųjų metų pusmetį.

Paskaita Baby-led primaitinimas. Tyrimai ir rekomendacijos. 
http://www.zindymas.lt/baby-led-kudikiu-primaitinimo-budas

Paskaita Papildomas kūdikių maitinimas 
http://www.zindymas.lt/paskaita-papildomas-kudikiu-maitinimas

Tyrelės maišeliuose