Lėlė ir krūties pagalvėlė žindymo kursams

Paskelbė rima - 2020, Gegužė 15 - 17:21

Paprastai kursuose gyvai dirbame su lėlėmis ir tai yra svarbus gyvų susitikimų privalumas: lėlės yra sunkios, beveik natūralaus dydžio, su veidais ir burnytėmis. Tai gerokai palengvina mokymąsi kaip reikia laikyti kūdikį žindymo metu ir kaip paduoti krūtį. Krūtų pagalvėlės taip pat labai pagelbsti. Krūties pagalvėlę galima pakeisti balionu, ant kurio galite nupiešti spenelį ir rudajį laukelį. 

Krūties-pagalvėlė

Tačiau karantino metu mokomės nuotoliniu būdu, tad pagalvojau kaip paprastai galėtumėte namuose pasigaminti kažką panašaus į kūdikį?

Kadangi esu labai paprasta rankdarbiuose (mano mėgstamiausias rankdarbis yra nėrimas vąšeliu), tai ir lėlės gamyba labai paprasta, užtruksite vos kelias minutes.

Lėlei pagaminti reikia:

1 plono pledo

1 šalikėlio (nebūtina)

1 kepurėlės (nebūtinai)

1 kg cukraus pailgame pakelyje (tiks ir kiti fasuoti produktai :D )

2 pakelių platesnėje pakuotėje supakuotų apie 1 kg kruopų ar pan. produktų (aš naudojau grikius).

Gaminimo instrukcija - paveikslėlyje. Ir po kelių minučių turite vidutiniško svorio naujagimį Žindymo kursams ar paskaitai "Užimtoms mamoms"!

Keletas patarimų:

Galite lipnia juosta suklijuoti pakelius, kad laikytųsi stabiliai.

Vyniodamos pledą "galvos" dalį galite vynioti kiek stipiau, kad būtų siauresnė (nors naujagimių galvos nėra siauresnės už krūtinę, bet vizualiai bus aiškiau kuris galas yra galva :D ).

Taip pat jeigu norite, susukusi lėlę prieš dėdama kepurėlę tarp pledo viršutinių sluoksnių galite įkišti nedidelį kamuoliuką, kurio iškilimas žymėtų nosies vietą.

Dvynukų žindymo kursams galite pasigaminti dvi tokias lėles.

Ir, žinoma - laisva erdvė jūsų kūrybiškumui!

Lėlė

Rima Kurtinaitienė, žindymo konsultantė IBCLC