Kūdikio žindymo padėtys

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 22 - 14:08

Čia pateikiamas toli gražu ne baigtinis galimų žindymo pozų sąrašas. Jeigu žindyti tokia padėtimi, kokia tai darote, jums nėra patogu, išmėginkite kitas!

Žindymo padėtys. Meilė kievkiename laše

 

Žindymo pozos: pusiaugula instinktyvaus žindymo padėtisPusiau gulomis, kūdikis pilvuku ant mamos
Mama įsitaiso ant lovos, sofos ar patogiai atlošiamo fotelio, atidengia vieną krūtį ir pasiguldo kūdikį  pilvuku ant savęs taip, kad abiems būtų patogu. Kūdikis pats susiranda krūtį arba mama jam šiek tiek padeda.
Ši padėtis puikiai tinka gimdykoje iš karto po gimimo pirmajam pažindymui ir vėliau pirmąsias savaites padeda lengviau išgauti gerą krūties apžiojimą.
Jeigu gimdėte cezario pjūvio būdu, guldykitės kūdikį ne išilgai savo kūno, o įstrižai ar skersai, kad kojelėmis jis neliestų pjūvio vietos.
Gali reikėti pagalbinių priemonių – pagalvių po galva ir viršutine nugaros dalimi, pagalvėlių po rankomis, pakojo ar suvynioto pledo po keliais, kad būtų patogu kojoms.

Žindymo pozos: lopšio padėtisLopšio padėtis (Madonos padėtis)

Populiariausia padėtis, leidžianti patogiai laikyti kūdikį ir turėti vieną laisvą ranką.
Mama sėdi vertikaliai. Kūdikį laiko taip, kad jo galvelė guli mamos alkūnės linkyje, o kūnelis prilaikomas dilbio ir plaštakos. Vaikui augant prilaikyti gali reikėti abiem rankom arba padėti sau kojomis. Taip pat gali praversti pagalvėlės po rankomis ar žindymo pagalvė, kurias geriau pasidėti po to, kai kūdikis gerai apžiojo krūtį ir yra patogiame aukštyje. Kai jau kūdikis išmoksta pats taisykilngai apžioti krūtį, ši padėtis dažniausiai tampa pagrindine naudojama žindyti dienos metu.
Įprasta ir patogu!

Kryžminė lopšio padėtis

Kūdikio padėtis mamos kūno atžvilgiu yra visiškai tokia pati, kaip lopšio padėtyje, tačiau laikomas jis kitaip. Kūdikio galvelė prilaikoma mamos pirštų ir delno, kūnelis guli ant dilbio, užpakaliukas tos pačios rankos alkūnės linkyje. Ši padėtis leidžia geriau ir lengviau reguliuoti kur yra kūdikio burnelė spenelio atžvilgiu ir greitam priglausimui prie krūties, kai jau kūdikis pakankamai plačiai prasižiojo. Ypač naudinga mokantis taisykingai paduoti krūtį. Laisva ranka mama gali patogiai formuoti krūtį, masažuoti ją žindymo metu ar atlikti krūties kompresiją, jeigu reikia kūdikiui padėti ištraukti daugiau pienelio. Taip pat dažniai patogesnė mažiems ir neišnešiotiems kūdikiams.

Žindymo pozos: mamai iš šonoPadėtis mamai iš šono

Čia reikės pagalbinių priemonių: pagalvėlių sukrautų mamai iš šono. Mama sėdi vertikaliai, o kūdikis guldomas pilvuku į mamos šoną, prilaikomas pagalvėlių, mamos alkūnės, dilbio ir riešo. Galvelę prilaiko mamos plaštaka ir pirštai. Kai kuriems kūdikiams taip būna lengviau apžioti krūtį taisyklingai. Galima guldyti kūdikį ir daugiau ant nugaros, kad krūtį labiau apžiotų iš apačios. Laisva ranka lengva prilaikyti ar paformuoti krūtį, padėti kūdikiui ją geriau apžioti. Dažnai yra patogi mamoms, kurių speneliai yra plokšti arba įtraukti.

Žindymo pozos: gulint ant šonoŽindymas gulint ant šono, apatinė krūtis

Mama guli ant šono, atidengta apatinė krūtis. Kūdikis guli taip pat ant šonelio, prisiglaudęs prie mamos pilvuku, pradžioje nosis yra ties speneliu. Labai patogi padėtis žindyti ir pailsėti mamai. Tinkamai paruošus apinką, saugiai galima naudoti ir miegojimui kartu nakties metu.

Žindymas gulint ant šono, viršutinė krūtis

Jeigu mamai sunku persiversti ant kito šono, galima tiesiog pasilenkti šiek tiek į priekį, kūdikį šiek tiek labiau paguldyti ant nugaros ir žindyti iš viršutinės krūties. Nenaudoti tada, kai rizikuojate užmigti! Taip pat gali kelti problemų, jeigu apatinė krūtis labai pilna, ją prispaudus didėja pieno sąstovos rizika. Jeigu visą laiką žindysite kūdikį pasiguldžiusi iš vienos pusės, jis gali priprasti ir nesugebėti žįsti, jeigu kitoje vietoje kūdikį jums atrodys patogiau pasiguldyti iš kito šono. Atkreipkit į tai dėmesį!

Žindymas, kai kūdikis vertikaliai

Mama sėdi vertikaliai ir taip pat vertikaliai priglaudžia kūdikį pilvuku prie savęs prilaikydama jo galvą ir kūnelį rankomis. Tokia padėtis tinka smarkiai atpylinėjantiems, daug oro prisiryjantiems, nuo refliukso kenčiantiems kūdikiams ar mamoms, kurioms pienas teka labai smarkiai ir kūdikis labai springsta pieno atleidimo metu.

Žindymo pozos: mama iš viršausŽindymas, kai mama iš viršaus

Kai norisi paskatinti pieno tekėjimą ar pakeisti padėtį taip, kad kūdikio smakras būtų nukreiptas į gana neįprastas kryptis tikintis, kad jis geriau išvalgys pienelį iš tų krūties dalių, kurios gali būti sunkiau pasiekiamos žindant labiau įprastomis pozomis, galima kūdikį pasiguldyti ant grindų (ant čiužinuko ar pagalvėlės) arba ant lovos, arba ant stalo, o mama pasilenkia virš kūdikio ir žindo.

Žindymo pozos: žindymas atvirkščiaiŽindymas, kai kūdikis atvirkščiai

Dar viena padėtis, leidžianti kūdikio smakrą nukreipti neįprasta linkme.

Žindymas, kai kūdikis klūpi iš šono

Kai kuriems kūdikiams ši padėtis gali būti alternatyva pirmąjai, pusiau gulimai padėčiai ir padėti geriau apžioti krūtį. Taip pat gali tikti ir mamoms, žindančioms po cezario pjūvio.

Žindymas, kai mama guli ant nugaros

Ši padėtis tinkama labiau paaugusiam kūdikiui, kurio mama jau nugulėjo šonus ant kieto čiužinio. Mama guli ant nugaros, kūdikis guli šalia mamos, galvelė ant mamos žąsto. Kai kurioms mamoms, kurių krūtys mažesnės, gali reikėti pasikišti pagalvėlę po pečiu/žąstu, kad abiems būtų patogu.

Žindymo pozos: dvynukų žindymasDvynukų žindymo padėtys

Žindant dvynukus galima kombinuoti įvairias aprašytas padėtis, kurios leidžia vienu metu prie dviejų krūtų priglausti du kūdikius. Dažniausiai tam naudojama padėtis mamai iš šono, o kūdikiai guldomi ant specialios dvynukiškos žindymo pagalvės, kuri yra didesnė nei įprastos viena kūdikiui žindyti skirtos pagalvės ir pageidautina, tvirta, užpildyta sinteponu arba porolonu, nepraradanti savo formos. Daugiau apie dvynukų žindymo ypatumus galite paskaityti straipsnyje "Dvynukų žindymas".

Nuotraukos iš Mothering Touch

Jums taip pat gali būti aktualu

Nėščiųjų kursai Vilniuje...

Paskaitos mamoms apie kūdikių žindymą...