Blokuotas latakas (guzelis krūtyje)

Kaip tai atrodo?

Kai krūtyje užsikemša pieno latakas, už jo susidaro pieno sąstovis, kuris apčiuopiant jaučiamas kaip sukietėjimas, guzas. Latako užsikimšimą leme sutirštėjęs pienas, o už jo esančioje krūties dalyje jaučiamas skausmas, maudimas, gali būti paraudusi, karšta skausminga oda. Moteris paprastai nekarščiuoja ir jaučiasi gerai. Skausminga yra tik krūties dalis, skiltis.

Kopūstas ledas guzelio krūtyje gydymuiKą daryti?

Latako užsikimšimas gali pareiti savaime, kai kūdikis žįsdamas ištraukia sutirštėjusį pieną. Tačiau norėdamos padėti sau, galite kai ką padaryti. Prieš maitinimą pašildykite pažeistą krūties vietą šiltu kompresu ar vandeniu. Leiskite kūdikiui dažnai ištuštinti skausmingą krūtį: kelis kartus iš eilės duokite ją žįsti, o iš sveikosios krūties nutraukite pieną rankomis ar prientraukiu. Galite iš pradžių trumpai leisti pažįsti sveikąją krūtį, kad sužadintumėte pieno tekėjimą, o tada perkelti prie skausmingosios krūties. Įsitikinkite, kad kūdikis teisingai apžiojęs krūtį ir pasirinkite tokią padėtį, kad kūdikio smakras būtų nukreiptas į sukietėjimą (kartais reikia labai neįprastų padėčių norint tai padaryti). Žindymo metu švelniai masažuokite skaudamą vietą nuo krūtinės spenelio link. Po maitinimo šaldykite ledu iki 20 minučių. Tam puikiai tinka šaldyti žirneliai pakelyje, jie gerai priglunda prie krūties prisitaikydami prie jos formos ir ilgai išlaikydami šaltį. Galite naudoti ir atšaldytus kopūsto lapus, tačiau keiskite juos dažnai, vos tik pajaučiate, kad jie sušilo iki kūno temperatūros.

Kasdien turėtumėte jausti, kad situacija darosi geresnė. Guzelis visiškai išnykti turėtų per savaitę. Jeigu situacija blogėja, tai gali rodyti mastito pradžią.

Taip pat nepamirškite, kad guzelis krūtyje rodo, jog jūs sergate ir laikas sustoti ir skirti laiko poilsiui. Atidėkite kitus darbus ir keliaukite į lovą su kūdikiu kelioms dienoms, kol būklė pagėrės

Registracija į paskaitas

2017  metų paskaitų tvarkaraštis

Rugsėjo 7 d. 

NUOTOLINĖ
"Prieraišumas ir darželis" 9 val.

Rugsėjo 7 d.
NUOTOLINĖ
Papildomas kūdikių maitinimas 18.30 val.

Rugsėjo 8 d. 
 "Auklės dilema" 14 val.

Rugsėjo 11 d. 
NUOTOLINĖ
Žindomų kūdikių elgesys 9 val.

Rugsėjo 11 d.
"Nujunkymo menas" 18 val. Vilniuje

Rugsėjo 26 d.
NUOTOLINĖ
"Nujunkymo menas" 9 val. 

Spalio 2, 4, 9, 11 d.

Žindymo kursai "Lengva motinystė" 
rytinė grupė nuo 9 val.
vakarinė grupė nuo 18 val.

Spalio 7 d.
Dvynukų žindymas 11 val.

© Zindymas.lt Be svetainės savininkų leidimo informaciją kopijuoti ir platinti draudžiama. Svetainėje pateikiama medžiaga yra informacinio pobūdžio ir neatstoja specialistų konsultacijos. Informaciją stengiamės kaip galima greičiau atnaujinti, kad ji atititktų naujausius mokslinius tyrimus, tačiau neišvengiamai gali likti klaidų ir netikslumų. Todėl esant problemoms geriausia yra kreiptis į specialistus.